Lietuvos jaunučiai sutriuškino graikus

Įspūdingai antrąjį kėlinį sužaidusi Luko Ulecko vedama Lietuvos rinktinė Kaune vykstančiame Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionate pratęsė pergalingą žygį.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Gedimino Petrausko auklėtiniai penktadienį sporto halėje 69:51 (17:13, 21:2, 21:18, 10:18) sutriuškino Graikijos šešiolikmečius ir pasiekė antrąją pergalę iš eilės.

Vienintele nepralaimėjusi komanda B grupėje likusi Lietuvos nacionaline ekipa pirmąjį etapą baigs šeštadienį rungtynėmis su Izraelio šešiolikmečius. Susitikimo pradžia – 16.45 val.

Kiek sėkmingiau rungtynes pradėję graikai pelnė pirmuosius taškus ir kurį laiką pirmavo (7:4). Tačiau tada L. Uleckas smeigė tris tritaškius ir inicijavo lietuvių spurtą, po kurio mūsiškiai pirmąjį kėlinį laimėjo 17:13.

Bet tuo G. Petrausko kariaunos šturmas nesibaigė. Puikiai antrajame kėlinyje gynyboje dirbę lietuviai į savo krepšį praleido vos du taškus, patys pelnė net 21 bei po pirmosios susitikimo dalies triuškinamai pirmavo (38:15).

Po ilgosios pertraukos Graikijos šešiolikmečiams Lietuvos rinktinės nustebinti nebepavyko. Mūsiškiai pratęsė dominavimą aikštėje ir prieš ketvirtąjį kėlinį, kuris teliko formalumu, vienu metu turėjo rekordinį – 27 taškų pranašumą (57:30).

Šiame susitikime pasirodė visi dvylika Lietuvos rinktinės žaidėjų. Taškais pasižymėti nepavyko vieninteliam Aidui Žitkui, rungtyniavusiam 10 minučių ir prametusiam vienintelį mestą dvitaškį.

Lietuvos rinktinė: Lukas Uleckas 18, Tomas Balčiūnas 9 (6 atk. kam.), Grantas Vasiliauskas 8 (6 atk. kam.), Lukas Kišūnas 6.

Graikijos rinktinė: Dimitrios Moraitis 19 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Konstantinos Vlagkogias 9 (6 atk. kam.), Fotios Kapris 8.