Lenkijos kūjo metikė pagerino pasaulio rekordą

Lenkijos kūjo metikė Anita Wlodarczyk šeštadienį gimtinėje vykusiose tarptautinėse „Kamilos Skolimowskos Memorialo“ metikų varžybose įrankį nuskraidino 81,08 metro ir, 1,5 metro pagerinusi pačiai priklausiusį pasaulio rekordą, tapo pirmąja moterimi, numetusia kūjį už 80 metrų ribos.

Ankstesnis rekordas – 79,58 m – gyvavo nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesį vykusių varžybų Berlyne (Vokietija).

Jau antruoju bandymu nuskraidinusi kūjį virš 80 metrų ribos ir ketvirtą kartą pagerinusi šios rungties planetos rekordą 29-erių atletė net 7,75 m aplenkė antroje vietoje likusią prancūzę Alexandrą Tavernier.

Anita Wlodarczyk 2009 metais tapo pasaulio čempione, o po to iškovojo sidabro medalius 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse bei 2013 metų pasaulio čempionate.