Lietuvos komanda pasaulio orientavimosi sporto čempionate sprinto estafečių varžybose užėmė aštuntą vietą

Škotijoje vykstančiame pasaulio orientavimosi sporto čempionate šeštadienį sprinto estafečių varžybose prasidėjo medalių dalybos.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Sėkmingai mišrių sprinto estafečių varžybose startavo Lietuvos komanda – Gabija Ražaitytė, Jonas Vytautas Gvildys, Vilius Aleliūnas ir Aušrinė Kutkaitė. Ji pagerino pernykštį rezultatą ir užėmė aukštą aštuntą vietą. Lietuviai po dviejų pirmų etapų laikėsi lyderių grupėje, tačiau vėliau keletas nedidelių klaidų ir greičio trūkumas neleido kovoti dėl aukštesnių vietų.

Lietuvos kvartetas estafetę įveikė per 64 minutes 23 sekundes ir finiše 3 minutes ir 29 sekundes pralaimėjo auksą iškovojusiems Danijos orientacininkams – Emmai Klingenberg, Tue Lassenui, Sorenui Bobachui bei Majai Moeller Alm.

Sidabro medalius iškovojo Norvegijos ketvertukas, o bronzos Rusijos komanda.

Varžybose startavo 31 rinktinė, sudaryta iš dviejų moterų ir vyrų. Moterys turėjo įveikti 3,8 kilometro su 20 kontrolinių punktų trasą, o vyrai - 4,3 kilometro su 23 kontroliniais punktais trasą:

1. Danija                     60 min. 54 sek.

8. Lietuva                    3:29

Sekmadienį čempionate vyks sprinto finalinės varžybos, kuriose startuos ir trys Lietuvos rinktinės nariai: Gabija Ražaitytė, Jonas Vytautas Gvildys bei Vilius Aleliūnas.