Lietuvos plaukikai 4 po 100 metrų estafetėje į finalą nepateko (komentaras)

Pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje šeštadienį rytinė sesija baigėsi vyrų estafetės 4 po 100 metrų varžybomis. Lietuvos ketvertukui nepavyko patekti į varžybų finalą, kuris vyks sekmadienį vakare.

Lietuviai startavo ketvirtajame atrankos plaukime, kur užėmė septintąją vietą (3:20.15 min.) iš 10-ies startavusių komandų.

Į finalą pateko aštuonios iš 30-ies keturiuose atrankos plaukimuose startavusių komandų. Lietuviai bendroje įskaitoje užėmė 19-ąją vietą.

Pirmasis startavo Simonas Bilis, kuris pirmuosius 100 metrų įveikė antras. Po jo į baseiną nėrė Mindaugas Sadauskas, jam pabaigus savo dalį lietuviai buvo ketvirti. Trečias plaukė Povilas Strazdas, o finišavo – Tadas Duškinas.

Nors į finalą nepateko, Lietuvos plaukikai nestokojo optimizmo.

„Pirmas startas visada jaudinantis, nori pažinti aplinką, didelis triukšmas, atmosfera užveda, o vėlesniuose startuose tai pasisavinsime ir seksis tik geriau“, – teigė Mindaugas Sadauskas.

„Geras apšilimas, o pats plauksiu trumpesnę distanciją ir bus tik geriau“, – antrino Simonas Bilis.

Paprašyti įvardinti nesėkmės priežastis, sportininkai teigė, kad svariausia – turėjusio plaukti komandos nario traumą. Jį pakeitė kiek anksčiau dėl patekimo į 50 metrų peteliške pusfinalį kovojęs Tadas Duškinas.

„Tiesiog skaudėjo. Man sunku buvo, nes startas šioje rungtyje buvo netikėtas“, – teigė T. Duškinas.

Pasak M. Sadausko, svarbu ir treniruotis bei turėti bendrą tikslą. Anot jo, čempionate gali nutikti visko ir kaip pavyzdį įvardijo Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkų nepatekimą į rungties finalą.

Sekmadienį finale plauks geriausią laiką atrankoje parodžiusi Rusijos komanda (3:12.46) , taip pat Brazilijos, Italijos, Prancūzijos, Japonijos, Kanados, Lenkijos ir Kinijos (3:15.47) plaukikai (surašyti eilės tvarka pagal rezultatą atrankoje).

Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 3.16.47 min. Pasaulio – 3:08.24 min.