Dramatiškas pralaimėjimas Turkijoje: „Žalgiris“ nusileido „Anadolu Efes“ 52:56

Penktadienio naktį Turkijoje žaidęs Kauno „Žalgiris“ neprilygo „Anadolu Efes“ ekipai, kurią šiame sezone jau buvo įveikęs du kartus, ir pralaimėjo 52:56. Tai jau ketvirtoji kauniečių nesėkmė Eurolygos „Top 16“ ture.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kiek sėkmingiau pirmąjį rungtynių kėlinį pradėjo šeimininkai, spurtavę 7:0. Kauno  „Žalgiriui“ net pusę kėlinio nepavyko pelnyti taškų ir tik jam įpusėjus  pirmuosius taškus pelnė Darjušas Lavrinovičius, kiek vėliau savo taškų sąskaitą atidarė Tremmellas Dardenas. Varžovų ekipoje gana sėkmingai rungtynes pradėjo Jamonas Lucas, Jordanas Farmaras bei Joshua Shippas. Po pirmojo kėlinio kauniečiai atsiliko 8:15.

Antrajame kėlinyje  „Anadolu Efes“ ir toliau rodė savo pranašumą, atsiplėšdama dviženkliu taškų skirtumu (27:17). Tiesa, po šios nesėkmingos atkarpos kelis kartus pasižymėjo Mindaugas Kuzminskas, įsimeigęs tritaškį, o vėliau dar pelnęs dvitaškį ir vieną baudos metimą. Likus sekundei iki antrojo kėlinio pabaigos Ibrahimas Jaaberas privertė varžovą prasižengti, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą. Į rūbinę kauniečiai išėjo atsilikdami 23:27.

Trečiąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo kur kas geriau nei pirmuosius du kėlinius. Po I. Jaabero ir M. Popovičiaus pelnytų taškų rezutatas tapo lygus – 34:34. Tačiau netrukus pasižymėjo ir varžovai, tritaškiais kauniečius atšaldė D. Savanovičius bei J. Lucas. Po trijų kėlinių kauniečiai vis dar atsiliko 36:41.

Paskutinįjį kėlinį kur kas geriau į trenerio pastabas įsiklausė J. Plazos auklėtiniai – tritaškį įmetė Oliveris Laffayet'as, p po M. Kuzminsko kauniečiai įsiveržė į priekį 44:43. Besibaigiant kėliniui du tritaškius iš eilės įsmeigė D. Savanovičius ir rezultatas buvo lygus 49:49. Likus 2 minutėms iki kėlinio pabaigos J. Shippas pridėjo dar vieną tritaškį. Dramatiška rungtynių pabaiga buvo nesėkminga „Žalgiriui“: likus 18 sekundžių komandas skyrė vos vienas taškas. D. Savanovičiui įmetus vieną baudą, O. Lafayette'as nepataikė iš po krepšio ir kauniečiai namo grįžta su pralaimėjimu – 52:56.

Kitą savaitę kauniečiai „Žalgirio“ arenoje žais su Berlyno ALBA ekipa.