Portugalija iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate

Lenkijoje ir Ukrainoje vykstančio 14-ojo Europos futbolo čempionato antrojo turo rungtynėse B grupėje trečiadienį Portugalijos rinktinė 3:2 (2:1) įveikė Danijos futbolininkus.
EPA-ELTA nuotr.

Po Pepės (24 min.) ir Helderio Postiga (36) įvarčių portugalai pirmavo 2:0, bet pirmojo kėlinio pabaigoje Nicklas Bendtneris (41) sušvelnino skirtumą, o 80-ąją min. taikliu smūgiu galva išlygino rezultatą 2:2.

Pergalingą įvartį 87-ąją min. įmušė po keitimo pasirodęs Portugalijos rinktinės puolėjas Silvestre Varela.

Rungtynės vyko Lvove (Ukraina).

Pirmąją pergalę iškovoję portugalai pasivijo po tris taškus turinčius danus ir rungtynėmis mažiau žaidusius vokiečius. Vokietijos rinktinė trečiadienį susitinka su taškų neturinčia pasaulio vicečempione Olandijos komanda.

Dramatiškame mače danams du įvarčius pelnė N. Bendtneris [41`, 80`], portugalų gretose: Pepe [24`], H. Postiga [36`] ir S. Varela [88`].

Rungtynių eiga:

Danijos sudėtis: Stephanas Andersenas, Simonas Kjaeras, Danielis Aggeris, Simonas Poulsenas, Larsas Jacobsenas, Williamas Kvistas, Christianas Eriksenas, Niki Zimlingas (15' Jakobas Poulsenas), Michaelas Krohnas-Dehli, Dennisas Rommedahlis (60' Tobiasas Mikkelsenas), Niclasas Bendtneris.

Portugalijos rinktinės sudėtis: Rui Patricio, Joao Pereira, Bruno Alvesas, Pepe, Fabio Coentrao, Raulis Meirelesas (84' Silvestre'as Varela), Miguelis Veloso, Joao Moutinho, Nani (89' Rolando), Helderis Postiga (64' Nelsonas Oliveira), Cristiano Ronaldo.

Pirmas kėlinys

4 min. danai kėlė du kampinius iš eilės ir po antrojo bandymo progą turėjo Christianas Eriksenas, tačiau jo smūgį paskutinę akimirką blokavo pasiaukojamai sužaidęs Pepe.

13 min. pirmą pavojingesnį išpuolį surengė portugalai, bet Stephanas Andersenas patikimai atmušė kamuolį kumščiais.

15 min. traumą patyrė ir dvikovos tęsti nebegalėjo danų saugas Niki Zimlingas – jį pakeitė Jakobas Poulsenas.

18 min. po Raulio Meireleso smūgio kamuolys atšoko į Danielį Aggerį, o šansą pakartotiniam šūviui gavęs Cristiano Ronaldo nebūdingai sau nepataikė į vartus.

Kėliniui įpusėjus iniciatyvą visiškai perėmė Portugalijos futbolininkai ir 24 min. gynėjas Pepe po kampinio galva įmušė pirmą įvartį – 1:0.

34 min. C. Ronaldo uždirbo baudos smūgį prie pat varžovų baudos aikštelės, tačiau jo paties spirtas kamuolys atsitrenkė į danų pastatytą žaidėjų sienelę.

36 min. po puikaus Nani perdavimo antrą įvartį iš labai arti pelnė Helderis Postiga – 2:0.

Nors jau atrodė, kad portugalai artėja prie lengvos pergalės, 41 min. rezultatyvia ataka atsakė ir danai: Michaelas Krohnas-Dehli galva perdavė kamuolį Nicklasui Bendtneriui, kuris netrukdomas sušvelnino rezultatą ir atgaivino intrigą – 1:2.

Netrukus po dar vieno gero Nani epizodo arti įvarčio buvo ir C. Ronaldo, bet kamuolį praktiškai nuo vartų linijos išspyrė Simonas Kjaeras.

Antras kėlinys

Portugalai aktyviai pradėjo ir antrąjį kėlinį ir jau 50 min. C. Ronaldo iššoko vienas prieš varžovų vartininką, tačiau smūgiavo nors ir stipriai, bet tiesiai į jį.

Rezultatas vertė danus bėgti į puolimą, o portugalai laukė palankesnių progų kontratakoms ir tokių buvo tikrai nemažai. 57 min. Miguelis Veloso baudos smūgiu suko kamuolį į vartus, bet S. Andersenui tai didesnių problemų nesukėlė.

60 min. aikštę buvo priverstas palikti dar vienas susižeidęs danų žaidėjas - Dennisas Rommedahlis. Jį pakeitė Tobiasas Mikkelsenas.

62 min. galingai iš toli šovė Williamas Kvistas – kamuolys praskriejo šalia Rui Patricio ginamų vartų.

71 min. nestipriu smūgiu pasižymėti pamėgino Nelsonas Oliveira, o jau po akimirkos netoli tikslo buvo danas N. Bendtneris, kaire koja pasiuntęs kamuolį šiek tiek į šoną nuo vartų.

77 min. arti savo baudos aikštelės Nani netyčia sužaidė rankomis ir danai gavo teisę atlikti baudos smūgį, tačiau jiems pritrūko tikslumo. 78 min. dar vieną idealų šansą pelnyti savo pirmą įvartį čempionate turėjo C. Ronaldo, bet ir vėl nepergudravo varžovų vartininko.

80 min. galva N. Bendtneris pranoko Pepę ir puikiu smūgiu galva išlygino rezultatą – 2:2.

Po netikėtai praleisto įvarčio portugalai iškart užgulė varžovų vartus ir po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Silvestre'as Varela 87 min. įmušė nuostabų įvartį – 3:2.

Per likusį laiką ir teisėjo pridėtas 4 min. Morteno Olseno auklėtiniams išplėšti taško nebepavyko.

Danija 2 – 3 Portugalija

24` [0:1] Pepe

36` [0:2] H. Postiga

41` [1:2] N. Bendtner

80` [2:2] N. Bendtner

88` [2:3] S. Varela