Lietuva universiados medalių lentelėje – 13-a

Pietų Korėjoje pasibaigusių 28 pasaulinių studentų vasaros žaidynių (universiados) medalių lentelėje Lietuvos sportininkai užėmė 13 vietą.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Mūsų šalies atstovai iškovojo penkis aukso, vieną sidabro ir tris bronzos medalius.

Net penkis apdovanojimus pelnė irkluotojai. Ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio kopė porines dvivietes irklavę Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris, vienvietininkai Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė. Merginų lengvo svorio vienviečių varžybose Sonata Petrikaitė pelnė sidabrą.

Universiados čempione tapo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o bronzos medalius iškovojo dziudo imtynininkai Santa Pakenytė ir Karolis Bauža bei disko metikas Andrius Gudžius.

Pirmąją vietą medalių lentelėje užėmė 47 aukso, 32 sidabro ir 29 bronzos medalius iškovoję Pietų Korėjos atletai, antrąją – Rusijos sportininkai (34 aukso, 39 sidabro, 49 bronzos), trečiąją – Kinijos atstovai (34 aukso, 22 sidabro, 16 bronzos).

Per 13 varžybų dienų universiadoje išdalinti 272 medalių komplektai. Medalius iškovojo 64 šalių sportininkai (aukso – 42).