Lietuvių irkluotojų rankose – jau penki universiados medaliai

Pietų Korėjoje vykstančių 28-ųjų pasaulinių studentų vasaros žaidynių (universiados) Lietuvos irkluotojai iškovojo jau penkis medalius – keturis aukso ir vieną sidabro.

Stopkadras
Stopkadras

Moterų dviviečių porinio irklo (M2x) valčių finale prieš dvejus metus iškovotą čempionių titulą apgynė Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Per 6 min. 44,92 sek. ir artimiausias varžoves iš Ukrainos aplenkė beveik 6 sek. – 6:50.45.

Intriga finale laikėsi tik pirmuosius 500 metrų, kai į priekį pabėgo Lietuvos ir Ukrainos įgula. Po pirmo distancijos ketvirčio ukrainietis pirmavo 0,16 sek., tačiau ties 1000 metrų riba lietuvės jau buvo priekyje kone sekunde – 0,88 sek.

Pasiekus 1500 metrų žymę Lietuvos irkluotojų pranašumas jau nebekėlė abejonių, jis buvo išaugęs iki 4,01 sek. Užtikrintai finišavusios merginos laimėjo antrąjį karjeroje auksą Universiadoje.

Po merginų į startą stojo Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritterio analogiška vyrų dvivietė (M2x). Stipriausia Lietuvos irklavimo pora pasekė merginų pavyzdžiu ir taip pat apgynė prieš dvejus metus iškovotą čempionų titulą.

S. Ritteris ir R. Maščinskas į priekį išsiveržė kone nuo pirmojo metro ir pirmavo visuose tarpiniuose finišuose.

Per 6:03.76 min. distanciją įveikę lietuviai sidabro medalininkus lenkus paliko toli už savęs. Jų laikas – 6:11.37.

18-metė žaidynių debiutantė Sonata Petrikaitė lengvo svorio merginų vienviečių varžybose iškovojo sidabro medalį. Auksas – ant kinės Miao Wang kaklo.

Nuo pat starto į priekį rungtyje pabėgo M. Wang, kuri po 1000 metrų prieš S.Petrikaitę pirmavo 2,65 sek., o po 1500 metrų – jau 4,77 sek.

Vis dėlto, paskutiniuose 1500 metrų S. Petrikaitė dar parodė, kad yra ne iš kelmo spirta. Lietuvė galingai spurtavo ir prieš finišą privertė kinę pasistengti, tačiau varžovė pabėgusi buvo per toli. Galutinėje įskaitoje lietuvę nuo čempionės skyrė vos 1,56 sek.

Vaikinų vienviečių varžybose triumfavo Žygimantas Gališanskis. 23-ejų metų lietuvis finale finišavo per 6 min. 51,93 sek. Įveikus 1500 m, mūsų šalies irkluotojas buvo trečias, tačiau sugebėjo išsiveržti į priekį ir finišo liniją kirsti pirmas.

Sidabro medalį pelnė italas Simone Martini. Jis nuo Ž. Gališanskio atsiliko vos 0,49 sek. Trečiąją vietą užėmė olandas Koenas Metsemakersas (6.56,94).

28-erių metų Lina Šaltytė buvo greičiausia merginų vienviečių finale. Lietuvė distanciją įveikė per 7 min. 25,76 sek.

Antra finišavo ukrainietė Natalija Dovgodko (7.29,46), trečia – olandė Marloes Oldenburg (7.30,14).