Lietuvos krepšininkės Europos čempionate nugalėjo Rusijos rinktinę

Vengrijoje ir Rumunijoje vykstančio Europos moterų krepšinio čempionato antrojo etapo F grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 78:74 (13:22, 10:17, 24:22, 31:13) nugalėjo Rusijos komandą ir iškovojo pirmąją įskaitinę pergalę.
musukrepsinis.lt nuotr.

Lietuvaitės pirmąjį kėlinį pralaimėjo 13:22, o po antrojo atsiliko jau 23:39. Trečiajame kėlinuke skirtumas sumažėjo tik dviem taškais – 47:61. Ketvirtajame kėlinyje lietuvės laimėjo kelių minučių atkarpą 17:2 ir sugrąžino intrigą.

Likus žaisti kiek daugiau nei vieną minutę, Sandra Linkevičienė pataikė tritaškį metimą ir išvedė Lietuvos komandą į priekį 74:73. Vėliau mūsiškės sėkmingai apsigynė, pataikė baudos metimus ir šventė svarbią pergalę.

Nugalėtojoms 20 taškų pelnė Gintarė Petronytė (8 atk. kam.), 19 – Kamilė Nacickaitė, po 8 – Sandra Linkevičienė, Marina Solopova ir Gabrielė Gutkauskaitė, 6 – Monika Grigalauskytė, 5 – Vita Kuktienė, 4 – Santa Okockytė.

Rusijos komandoje po 12 taškų surinko Jevgenija Beliakova, Irina Osipova ir Epiphanny Prince.

Lietuvos komanda (1 pergalė/2 pralaimėjimai) F grupėje užima penktąją vietą.

Šeštadienį mūsų šalies rinktinė žais su Kroatija, o pirmadienį – su Serbija.

Į ketvirtfinalį pateks 1–4 vietas grupėse užimsiančios ekipos.

Europos čempionėms atiteks kelialapis į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. 2–5 vietas užimsiančios rinktinės dėl šios teisės žais papildomame atrankos turnyre.