H. Žustautas Europos žaidynėse iškovojo auksą

Antradienį per pietus pirmuosius medalius Lietuvai Azerbaidžano sostinėje Baku įsibėgėjusiose pirmosiose Europos sporto žaidynėse stengėsi iškovoti baidarių ir kanojų irkluotojai – 25-erių metų Ignas Navakauskas (vienviete baidare 200 m, atrankoje – ketvirtas per 35,022 sek.) ir 20-metis Henrikas Žustautas (vienviete kanoja 200 m, pusfinalyje – antras per 38,737 sek.).
Organizatorių nuotr.

Pastarasis finale atplaukė pirmas (40,064 sek.) ir iškovojo aukso medalį! Tai – apskritai pirmas Lietuvos medalis Europos žaidynėse. Tuo metu galingai startavęs I. Navakauskas (35,854 sek.) tenkinosi šešta vieta.

Taip pat žaidynėse pergalingai startavo pajėgiausia Lietuvos stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė (ITTF-79) – lietuvė antradienį pirmame rate 4:2 (6:11, 9:11, 11:5, 11:3, 11:5, 11:6) nugalėjo britę Kelly Sibley, nors pralaimėjo pirmus du setus.

Trečiadienį vyksiančiame šešioliktfinalio mače R. Paškauskienė susitiks su Prancūzijai atstovaujančia Xue Li (ITTF-52).