Europos fechtavimosi pirmenybėse T. Krasikovas užėmė 30 vietą

Šveicarijoje vykstančiame Europos fechtavimosi čempionate špagininkų turnyre sėkmingiausiai iš keturių lietuvių pasirodęs Tomas Krasikovas užėmė 30 vietą, Tomas Makarovas buvo 64, Javgenijus Stalmakovas liko 74, o Tomas Kriščiūnas, aplenkęs du latvius, tenkinosi 96 pozicija.
I. Juodytės (BFL) nuotr.

Trečiojoje septynių dalyvių kvalifikacinių varžybų grupėje T. Krasikovas (3 pergalės ir 3 pralaimėjimai) buvo ketvirtas, antrojoje atrankos grupėje T. Makarovas (1 pergalė ir 5 pralaimėjimai) užėmė penktą vietą, ketvirtojoje J. Stalmakovas (2 pergalės ir 4 pralaimėjimai) liko šeštas, o devintojoje grupėje T. Kriščiūnas, nepatyręs pergalės džiaugsmo, buvo paskutinis – septintas.

Pirmąjį atkrintamųjų varžybų ratą (1/128 finalo) T. Krasikovas praleido, T. Makarovas 15:10 nugalėjo daną Troelsą Christianą Roblą, o J. Stalmakovas 12:15 pralaimėjo čekui Martinui Čapekui.

Antrajame (1/64 finalo) rate T. Krasikovas 15:11 privertė pasiduoti Danijos špagininką Patricką Jorgenseną, o T. Makarovas 11:15 turėjo pripažinti olando Baso Verwijleno pranašumą.

Trečiojo (1/32 finalo) rato dvikova T. Krasikovui buvo lemtinga – lietuvis 11:15 pralaimėjo T. Makarovą nugalėjusiam olandui, kuris ir iškopė į šešioliktfinalį.

Špagininkų varžybas laimėjo prancūzas Gauthieras Grumieras, sidabrą pelnė šveicaras Maxas Heinzeris, o bronzos apdovanojimų savininkais tapo rusas Pavelas Suchovas ir vengras Gaboras Boczko.

Senojo žemyno pirmenybių špagininkių turnyre 55 vietą užėmė Jūratė Marclay, o antroji Lietuvos atstovė – Rimantė Pacevičiūtė – tarp 77 varžybų dalyvių liko 74.

Kvalifikacinių varžybų antrojoje grupėje J. Marclay iškovojo 2 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus, užėmė penktą vietą bei pateko į atkrintamąsias varžybas tarp 64 špagininkų. Tačiau jau pirmajame rate (1/32 finalo) ji 6:15 turėjo pripažinti į šešioliktfinalį iškopusios estės Erikos Kirpu pranašumą.

R. Pacevičiūtė (1 pergalė ir 5 pralaimėjimai) dešimtojoje atrankos grupėje liko paskutinė septinta ir baigė pasirodymą turnyre.

Aukso medalis špagininkių varžybose atiteko rusei Violetai Kolobovai, kuri finale 15:12 privertė pasiduoti italę Rossellą Fiamingo.

Bronzos medaliai įteikti pusfinalyje pralaimėjimus patyrusioms vengrei Emesei Szasz bei rumunei Simonai Pop.