captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuviai trečius metus iš eilės nugalėjo Baltijos šalių orientavimosi pirmenybėse

Savaitgalį Latvijos Tukumo miesto apylinkėse vykusiose varžybose, susumavus dviejų dienų rezultatus, lietuviai nugalėjo Estijos, Latvijos ir Baltarusijos rinktines bei svečių teisėmis dalyvavusius Sankt Peterburgo (Rusija) sportininkus.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Savaitgalį Latvijos Tukumo miesto apylinkėse vykusiose varžybose, susumavus dviejų dienų rezultatus, lietuviai nugalėjo Estijos, Latvijos ir Baltarusijos rinktines bei svečių teisėmis dalyvavusius Sankt Peterburgo (Rusija) sportininkus.

Šeštadienį sportininkai varžėsi dėl čempionų vardų ilgoje trasoje, o sekmadienį buvo varžomasi trijų etapų estafetėse.

Moterų elito grupėje antrus metus iš eilės čempione tapo Gabija Ražaitytė, greičiausiai įveikusi 9,1 kilometro su 21 kontroliniu punktu trasą. Antrąją vietą, kaip ir pernai, užėmė baltarusė Anastasija Denisova, o trečiąją – latvė Laura Vike:

1. Gabija Ražaitytė (Lietuva)           1 val. 05 min. 35 sek.

2. Anastasija Denisova (Baltarusija)              1:07:11

3. Laura Vike (Latvija)                           1:07:12

4. Liga Arniece (Latvija)                         1:07:49

5. Kristina Rybakovaitė (Lietuva)                 1:09:07

6. Sandra Paužaitė (Lietuva)                      1:12:21

Vyrų elito grupėje greičiausiai 14,7 kilometro trasą su 29 kontroliniais punktais įveikė Jonas Vytautas Gvildys. Likusias podiumo vietas pasidalino latviai: antrąją vietą užėmė Rudolfas Zernis, o trečiąją – Andris Jubelis. 2012 metų pasaulio čempionas latvis Edgaras Bertukas liko ketvirtoje vietoje:

1. Jonas Vytautas Gvildys (Lietuva)               1:26:06

2. Rudolfs Zernis (Latvija)                       1:27:19

3. Andris Jubelis (Latvija)                       1:28:41

4. Edgars Bertuks (Latvija)                       1:29:57

5. Simonas Krėpšta (Lietuva)                      1:30:11

6. Vilius Aleliūnas (Lietuva)                     1:30:35

Sekmadienį vykusiose estafečių varžybose moterų elito grupėje po atkaklios kovos nugalėjo Lietuvos komanda – Kristina Rybakovaitė, Sandra Paužaitė ir Gabija Ražaitytė.

Po dviejų etapų beveik 2 min. atsilikinėjusios lietuvės tik pačioje trasos pabaigoje pasivijo ir 13 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusią Latvijos komandą – Laurą Vikę, Ligą Arniecę ir Kristinę Bertuką. Trečiąją vietą užėmė estės Kirti Rebane, Eleri Hirv ir Grete Gutman:

1. Lietuva 1 (Kristina Rybakovaitė, Sandra Paužaitė, Gabija Ražaitytė)   1:54:47

2. Latvija 1 (Laura Vike, Liga Arniece, Kristine Bertuka)                1:55:00

3. Estija 2 (Kirti Rebane, Eleri Hirv, Grete Gutman)                     2:00:46

4. Lietuva 2 (Teklė Emilija Gvildytė, Milda Radzivonaitė, Indrė Valaitė) 2:01:15

5. Estija 3 (Kaisa Raudkepp, Madli-Johanna Maidla, Helle Hallik)         2:08:30

6. Estija 1 (Sigrid Ruul, Laura Joonas, Evely Kaasiku)                   2:11:16

Vyrų elito grupėje užtikrintai nugalėjo Latvijos komanda – Andris Jubelis, Edgaras Bertukas ir Rudolfas Zernis, aplenkusi dvi Lietuvos komandas.

Antroje vietoje liko pirmoji Lietuvos komanda – Vilius Aleliūnas, Simonas Krėpšta ir Jonas Vytautas Gvildys, o trečioje – antroji Lietuvos komanda – Vytautas Beliūnas, Donatas Stulgys ir Algirdas Bartkevičius:

1. Latvija 1 (Andris Jubelis, Edgars Bertuks, Rudolfs Zernis)            1:49:58

2. Lietuva 1 (Vilius Aleliūnas, Simonas Krėpšta, Jonas Vytautas Gvildys) 1:51:39

3. Lietuva 2 (Vytautas Beliūnas, Donatas Stulgys, Algirdas Bartkevičius) 1:54:20

4. Latvija 2 (Janis Kūms, Janis Tamužs, Martinš Sirmais)                 1:54:33

5. Baltarusija 1 (Aleksej Aleksionok, Dmitrij Michalkin, Andrej Salin)   1:56:14

6. Estija 1 (Timmo Tammemae, Sander Vaher, Kenny Kivikas)                1:56:57

Kartu su suaugusiais varžėsi ir įvairių amžiaus grupių jaunieji orientacininkai.

Ilgoje trasoje vaikinų jaunimo grupėje nugalėjo Martynas Tirlikas, o Gytis Nakvosas užėmė trečią vietą.

Aštuoniolikmečių vaikinų grupėje pirmąsias dvi vietas užėmė Romas Bazelis ir Pranas Germanavičius, o merginų grupėje bronzos apdovanojimą pelnė Agnė Juodagalvytė.

Jauniausių keturiolikmečių grupėje bronzos apdovanojimus iškovojo Augustas Velde ir Rugilė Duliūtė.

Sekmadienį estafečių varžybose nugalėjo merginų jaunimo komanda – Deimantė Motiejūnaitė, Jogvilė Sušinskaitė ir Agnė Juodagalvytė. Vaikinų jaunimo komanda – Paulius Vidžiūnas, Gytis Nakvosas ir Martynas Tirlikas – liko antra.

Šešiolikmečių grupėje antrąsias vietas užėmė tiek merginų (Rugilė Duliūtė, Miglė Sušinskaitė, Judita Traubaitė), tiek vaikinų (Pranas Germanavičius, Algirdas Daukšys, Romas Bazelis) komandos.

Pasibaigus varžyboms Lietuvos rinktinė išvyko į antrąjį pasaulio taurės etapą, kuris birželio 3–7 dienomis vyks Švedijoje ir Norvegijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close