„Rockets“ prarado D. Howardą ir krito pirmosiose konferencijos finalo rungtynėse

„Golden State Warriors“ žengė pirmą žingsnelį link NBA superfinalo. Vakarų konferencijos finalo starte reguliariojo sezono nugalėtojai 110:106 (24:31, 34:24, 26:24, 26:27) nugalėjo Hjustono „Rockets“ ir serijoje iki keturių pergalių iškovojo pirmąją.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Antrosios serijos rungtynės taip pat bus žaidžiamos Oklande, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

„Rockets“ nesėkmę apkartino Dwighto Howardo trauma. Aukštaūgis trečiajame kėlinyje susižeidė kelį ir daugiau neberungtyniavo.

Hjustono komanda antrajame kėlinyje buvo įgijusi net 16 taškų persvarą (49:33), tačiau „Warriors“ tada sumažino penketą ir kėlinį pabaigė spurtu 25:6. Šiame ketvirtyje Shaunas Livingstonas pelnė 14 iš savo 18 taškų ir buvo pagrindinis spurto iniciatorius.

„Mano darbas – įnešti energijos, pakilus nuo suolelio. Mūsų atsarginių suolas visą sezoną rungtyniauja labai galingai, todėl aš tik bandžiau įnešti energijos“, – savo pasirodymo po dvikovos nesureikšmino Sh. Livingstonas.

Stephenas Curry pirmą mačo pusę pabaigė įspūdingu tritaškiu, taip išvesdamas „Warriors“ į priekį 58:55.

Antroje dvikovos dalyje rezultatas kelis kartus buvo lygus, tačiau „Warriors“ kas kartą išsiverždavo į priekį.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui Jamesas Hardenas išlygino rezultatą (97:97), tačiau tada „Warriors“ pelnė 11 taškų be atsako ir nutolo, atrodė, nepavejamai.

Visgi „Rockets“ nebuvo linkę taip lengvai pasiduoti. Hjustono krepšininkai pelnė 9 taškus be atsako ir po Trevoro Arizos tritaškio, likus žaisti 16 sekundžių, sumažino atsilikimą iki 106:108.

Kitos atakos metu S. Curry realizavo baudas, o „Rockets“ taškų nebepelnė ir turėjo pripažinti nesėkmę.

„Warriors“: Stephenas Curry 34 (6/11 trit.), Shaunas Livingstonas 18, Klay Thompsonas 15, Harrisonas Barnesas 13, Draymondas Greenas 13 (12 atk. kam.,  8 rez. perd.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 28 (11 atk. kam., 9 rez. perd., 4 per. kam.), Trevoras Ariza 20 (4/5 trit.), Joshas Smithas 17.