B. Vanagas septintajame Dakaro ralio etape – 47-as

Pietų Amerikoje vykstančio 34-ojo Dakaro ralio septintajame etape penktadienį automobilių klasėje Lietuvos atstovų Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas užėmė 47-ąją vietą.
Xinhua-ELTA nuotr.

Greičiausias buvo nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Stephane`as Peterhanselis („Mini“). Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis Prancūzijos lenktynininkas 220 km greičio ruožą įveikė per 1 val. 47 min. 27 sek.

Lietuviai nuo nugalėtojo atsiliko 33 min. 31 sek.

Automobiliu „Oscar“ lenktyniaujantys B. Vanagas ir S. Jurgelėnas bendrojoje įskaitoje pakilo į 93–iąją vietą (+23:57.02).

Iš viso klasifikuota 100 ekipažų.

Čilėje ir Argentinoje vykusiame septintajame etape automobilių ir sunkvežimių vairuotojai iš viso turėjo įveikti 754 km (220 km greičio ruožas), o motociklų ir keturračių motociklų varžybų dalyviai – 806 km (220 km greičio ruožas).

Motociklų klasėje nugalėjo amerikietis Kurtas Caselli (KTM) – 1 val. 51 min. 31 sek.

Lyderiu išliko prancūzas Olivier Painas („Yamaha“). Jis penktadienį finišavo trečias.

Iš viso klasifikuota 140 motociklininkų.

Sunkvežimių klasėje pergalę iškovojo lyderis olandas Gerardas de Roy („Iveco“) – 2 val. 2 min. 21 sek.

„Man“ ekipažas su lietuviu Gintaru Sadovnyku penktajame etape užėmė 56–ąją vietą (+1:55.37).

Keturračių motociklų klasėje nugalėjo čilietis Sebastianas Palma („CAN-AM“; 2:25.06). Lyderis argentinietis Marcosas Patronelli („Yamaha“) finišavo antras.

Dakaro ralis Pietų Amerikoje rengiamas penktą kartą. Varžybų dalyviams iš viso teks įveikti daugiau nei 8000 km. Ralis baigsis sausio 20 dieną Santjage (Čilė).