Eurolygos finale žais „Olympiacos“ ir „Real“

Šių metų Eurolygos finale susigrums Pirėjo „Olympiacos“ ir Madrido „Real“ klubai.
„Olympiacos“ švenčia pergalę prieš CSKA, AFP/Scanpix nuotr.

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse penktadienį Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) klubas po dramatiškos kovos 70:68 (17:20, 18:16, 12:15, 23:17) nugalėjo Maskvos CSKA (Rusija) ekipą.

CSKA ekipa ketvirtajame kėlinyje dar pirmavo 61:52, bet tuomet „Olympiacos“ laimėjo atkarpą 14:2 ir išsiveržė į priekį 66:63. Maskvos ekipai išlyginus rezultatą 66:66, Graikijos klubo žvaigždė Vassilis Spanoulis pataikė sudėtingą tritaškį metimą. Nors CSKA per paskutines septynias sekundes dar turėjo progą surengti lemiamą ataką, ji buvo nesėkminga.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Georgios Printezis (8 atk. kam.), 13 – V. Spanoulis, 10 – Kostas Sloukas.

Maskvos ekipoje Nando de Colo surinko 18 taškų, Saša Kaunas – 11.

„Olympiacos“ klubas Eurolygą laimėjo 1997, 2012 ir 2013 metais.

J. Mačiulis nebuvo rezultatyvus

Kitame pusfinalyje Madrido „Real“ (Ispanija), kuriai atstovauja Jonas Mačiulis, 96:87 (20:21, 35:14, 21:24, 20:28) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) ekipą.

„Real“ klubas atsiliko po pirmojo kėlinio 20:21, bet antrąjį laimėjo net 35:14 ir po dviejų ketvirčių pirmavo 55:35. Turkijos ekipa ketvirtajame kėlinyje sugebėjo tik sušvelninti atsilikimą.

J. Mačiulis per 6 min. 34 sek. pelnė 2 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 0/1) ir triskart prasižengė.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Gustavo Ayonas (7 atk. kam.), 17 – K. C. Riversas (tritaškiai 5/6), 13 – Sergio Rodriguezas.

Stambulo ekipoje 26 taškus surinko Andrew Goudelockas, 20 – Janas Vesely, 12 – Bogdanas Bogdanovičius.

„Real“ krepšininkai pataikė 14 tritaškių iš 30 (46 proc.).