Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finale – dvi lietuvės

Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija (UIPM) patvirtino, kad pasaulio taurės finalo varžybose dalyvaus Laura Asadauskaitė ir Gintarė Venčkauskaitė.
I. Juodytės (BFL) nuotr.

L. Asadauskaitė dalyvavo dvejuose iš keturių šių metų pasaulio taurės etapų, abu juos laimėjo ir gerokai anksčiau užsitikrino teisę varžytis finale. Pasaulio taurės reitinge olimpinė čempionė surinko 120 taškų ir užėmė šeštąją vietą.

Pirmąja vieta reitinge džiaugiasi amerikietė Margaux Isaksen (161 tšk.), antrąją – lenkė Octawia Nowacka (130), trečiąja – rusė Ana Buriak (125).

G. Venčkauskaitė per tris etapus surinko 75 taškus ir užėmė 26–ąją vietą.

Kelialapius į pasaulio taurės finalą pelnė 36 geriausios sportininkės, tačiau finale gali dalyvauti daugiausia trys vienos šalies atstovės.

Kitos Lietuvos atstovės į finalą nepateko. Karola Gužauskaitė liko 51 vietoje, Emilija Serapinaitė – 59, Lina Batulevičiūtė – 60, o Ieva Serapinaitė – 85.

Iš viso jėgas pasaulio taurės etapuose išbandė 166 sportininkės.

Vyrų varžybų finale šį kartą neturėsime nė vieno Lietuvos atstovo. Justinas Kinderis per tris etapus surinko 54 taškus ir liko 40 vietoje. Dovydas Vaivada surinko 30 taškų ir užėmė 60 poziciją, o Lukas Kontrimavičius pasidalino 126–190 vietas.

Pasaulio taurės finalas birželio 11–14 dienomis vyks Baltarusijos sostinėje Minske. Birželio 11 dieną vyks mišrių estafečių varžybos: birželio 13 dieną – vyrų, o birželio 14 – moterų.

Pasaulio taurės finale bus kovojama ne tik dėl čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.