Lietuvos fechtavimo čempionais tapo A. Švelnienė bei J. Kinderis

Savaitgalį sostinėje vyko Lietuvos fechtavimo čempionatas, kuriame paaiškėjo geriausi šalies fechtuotojai bei komandos. Šiais metais pirmenybėse varžėsi rekordinis dalyvių skaičius – iš viso 79 sportininkai bei 16 komandų.
Justinas Kinderis. I. Juodytės (BFL) nuotr.

Pirmąją dieną špagininkai varžėsi asmeninėse varžybose. Tarp 37 moterų čempione tapo Agnė Švelnienė, finale 15:13 įveikusi Pauliną Bajorūnaitę.

Bronzos medaliais pasipuošė Rūta Latinytė (pusfinalyje 10:15 pralaimėjo A. Švelnienei) ir Laura Asadauskaitė (pusfinalyje 13:15 nusileido P. Bajorūnaitei).

Vyrų varžybose (42 dalyviai) nugalėjo Justinas Kinderis, finale 15:14 nugalėjęs Javgenijų Stalmakovą.

Trečiosios vietos atiteko Jurijui Mašalo (kovoje dėl vietos finale 10:15 pralaimėjo J. Stalmakovui) ir Viktorui Salečiui (pusfinalyje 8:15 turėjo pripažinti J. Kinderio pranašumą).

Antrąją varžybų dieną kovojo komandos. Tarp 8 moterų komandų aukso medalius pelnė „Kauno Gajos I“ ekipa, finale 45:37 įveikusi „VMSC-Gintarinės špagos I“ atstoves, o bronzos medaliai teko „Kauno Gajos II“ ketvertukui, kuris kovoje dėl trečios vietos nugalėjo „VMSC-Gintarinės špagos II“ komandą.

Vyrų (8 komandos) turnyre geriausia šiais metais tapo „VMSC-Gintarinės špagos I“ ekipa, kovoje dėl aukso 45:33 nugalėjusi „Kauno Gajos I“ fechtuotojus. Kovą dėl trečios vietos laimėjo„Kauno Gajos II“ špagininkai, 45:29 įveikę „Kauno Gajos III“ komandą.