Lietuvos dviratininkus Azerbaidžano ir Prancūzijos lenktynėse lydėjo sėkmė

Ketvirtą kartą Azerbaidžane vykstančių daugiadienių „Tour d'Azerbaidjan“ dviratininkų lenktynių ketvirtajame etape devintą vietą užėmė „An Post-Chain Reaction“ ekipos narys Aidis Kruopis.  Tuo Ignatas Konovalovas Prancūzijoje vykstančių „4 Jours de Dunkerque/Tour du Bord–pas–de–Calais“ daugiadienių dviratininkų lenktynių ketvirtajame etape finišavo šeštas, o „4 Jours de Dunkerque“ lenktynėse tapo nugalėtoju. 29-erių metų lietuvis antrąją vietą užėmusį prancūzą Bryaną Coquardą („Europcar“) aplenkė 14 sek.
Ignatas Konovalovas. V. Bukėno (BFL) nuotr.

204,6 km distancijos finiše dviratininkas A. Kruopis 42 sekundes pralaimėjo etapo nugalėtojui čekui Danieliui Turekui, aplenkusiam prizininkais tapusius austrą Clemensą Fankhauserį ir airį Conorą Dunne`ą:

1. Danielis Turekas (Čekija)                4 val. 13 min. 55 sek.
2. Clemensas Fankhauseris (Austrija)          atsiliko 1 sek.
3. Conoras Dunne`as (Airija)                                          1 sek.
4. Griffinas Easteris (JAV)                                                3 sek.
5. Brentonas Jonesas (Australija)                               42 sek.
...
9. Aidis Kruopis                                                               42 sek.
...
126.Andreasas Hoferis (Austrija)                               1:58 sek.

Aidis Kruopis. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Bendrojoje įskaitoje A. Kruopis pakilo į 78-ą vietą iš 79-os, o nuo lenktynių lyderio slovėno Primožo Rogličiaus jį skiria beveik 22 minutės:

1. Primožas Rogličius (Slovėnija)                    16:42:31
2. Jasperas Ockeloenas (Olandija)          atsilieka 34 sek.
3. Matejus Mugerlis (Slovėnija)                                  34 sek.
4. Chrisas Horneris (JAV)                                           34 sek.
5. Joshua Edmondsonas (D. Britanija)                   3:49 min
...
78.Aidis Kruopis                                                         21:57 min
...
126. Lukašas Batoras (Slovakija)                          40:11 min

Kitas lietuvis Gediminas Bagdonas „4 Jours de Dunkerque“ lenktynėse („AG2R La Mondiale“, +10 min. 46 sek.) galutinėje įskaitoje tarp 100 klasifikuotų dviratininkų užėmė 30-ąją vietą, o Evaldas Šiškevičius („Marseille 13 KTM“, +21.07) liko 55-as.

Paskutinį, penktąjį, etapą sekmadienį laimėjo belgas Edwardas Theunsas („Topsport Vlaanderen–Baloise“). Jis 171 km nuvažiavo per 3 val. 54 min. 23 sek.

Visi trys Lietuvos dviratininkai finišavo pagrindinėje grupėje. G. Bagdonas užėmė 15-ąją vietą, E. Šiškevičius – 24-ąją, o I. Konovalovas – 27-ąją.

Bendrojoje „4 Jours de Dunkerque/Tour du Bord–pas–de–Calais“  lenktynių įskaitoje I. Konovalovas 20 sekundžių lenkia prancūzą Bryaną Coquard`ą bei 31 sekunde – estą A. Jakiną.