A. Ardzijauskas laimėjo dešimties parų ultramaratoną Niujorke

Niujorke (JAV) vykusiame dešimties parų ultramaratone „Self Transcendence Six and Ten Dar Races“ triumfavo lietuvis Aidas Ardzijauskas.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Lietuvis nubėgo 667 mylias (1074 km).

A. Ardzijauskas prieš antroje vietoje likusį bėgiką laimėjo įgijęs 21 mylios (34 km) pranašumą.

Lietuvis startavo sėkmingai, bet vėliau užklupusi stipri liūtis ir vėjas buvo tikrai nelengvas išbandymas. Trečią parą Aidas buvo nukritęs į šeštąją vietą, bet didelės valios pastangomis ir sistemingai laikantis plano pavyko atkovoti prarastas pozicijas.

Devintą parą A. Ardzijauskas pasivijo lenktynių lyderį, jį aplenkė ir pradėjo kaupti pergalingą persvarą. Iš viso už ultrabėgiko nugaros liko 29 varžovai.

2014 metais lietuvis įveikė Jungtines Amerikos Valstijas bėgęs nuo Vakarinės iki Rytinės pakrantės. Startavęs birželio 19 dieną Kalifornijoje, bėgikas truputį daugiau nei per du mėnesius įveikė neįtikėtiną 5 tūkst. kilometrų arba 3,1 tūkst. mylių distanciją. Tai didžiausias iki šiol A. Ardzijausko pasiekimas, ankščiau jis yra apibėgęs Gibraltarą, Vatikaną, Lietuvą, o 2013 metais – netgi visą Baltijos jūrą. Tuomet bėgiko kelionė truko 45 dienas, per kurias jis nubėgo 3263 km.