Šiandien Vilniuje+8°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

Libertas Klimka. Kodėl gandras – nacionalinis paukštis?

2015-03-26 / 10:34

Jeigu savo mieluosius klausytojus šiandien imčiau ir pasveikinčiau su artėjančiais Naujaisiais metais, tikrai smarkiai nustebinčiau. Tačiau rytoj – labai reikšminga tradicinio kalendoriaus data. Taigi gandro, šio mielo žmogaus įnamio, parskridimo iš tolimos kelionės šventė. Gandrinės! Tiesa, pajūris...

Selemonas Paltanavičius. Gandrai parskris Velykoms

2015-03-26 / 09:12

Trečiadienį šventėme Gandrines. Ši šventė Lietuvoje yra be galo svarbi paukščiams ir žmonėms. Po Gandrinių jau laukiame po visus lizdus pabyrančių gandrų. Prieš porą dienų mačiau ką tik Izraelyje darytą nuotrauką, kurioje buvo šimtai gandrų, ore sukančių ratus. Nors kelias neartimas, tačiau pavasarį...

Mykolas Drunga. Prancūzija krypsta politinėn dešinėn

2015-03-25 / 09:45

Sekmadienį Prancūzijoje, vienoje iš svarbiausių Vakarų šalių, vyko vietos rinkimų pirmasis turas, jo rezultatai pirmadienį Europos spaudoje buvo tarp dominuojančių temų, tačiau ir antradienį atgarsiai nenutilo. Kodėl? Atsakymų įvairių šalių žiniasklaida pateikia įvairių.

Rimvydas Valatka. Kodėl buvę Algirdovičiai ir Žygimantasovnos tęsia rusiškų patyčių politiką?

2015-03-25 / 09:29

Viena radijo stotis prieš porą dienų pakvietė į diskusiją, ar leisti Lietuvos lenkams rašyti savo pavardes teisingai, ar iškraipytai? Be jokios abejonės, radijo žurnalistas klausimo taip tiesiai temos neformulavo. Diskusijos tema buvo įvardyta taip, kaip mums, lietuviams, patogiau – dėl „w“.

Raimonda Agnė Medeišienė: tiems, kurie išdrįso išvažiuoti, ir tiems, kurie išdrįso pasilikti

2015-03-23 / 10:18

Noriu kalbėti apie švietimą ir emigraciją. Apie mūsų visuomenės nuostatas bei požiūrį į šias temas. Prieš gerus 10 m. auklėtinės tėvelis, atėjęs pasikalbėti apie 12 metės dukters itin kuklius pasiekimus mokykloje, žiūrėdamas man į akis pasakė: „Kas bent kiek proto turėjo, tas jau seniai išvažiavo“.

Virginijus Kinčinaitis. Sukrečiantis kultūrinis vandalizmas – dėl įsivaizduojamos „tobulos“ ateities

2015-03-21 / 13:17

Sutikite, „Islamo valstybės“ kovotojai atranda vis rafinuotesnių, kūrybingesnių būdų, kaip kovoti su Vakarų pasauliu, jį šantažuoti, provokuoti ir naikinti ne tik ginklu rankose, bet ir vaizdais ar neįtikėtinai drastiškais sprendimais. Turiu galvoje paskutinius jų įkeltus vaizdus, filmuotą medžiagą, apie senovės...

Mykolas Drunga. Teroristai vietoj despotų?

2015-03-21 / 10:15

Viso pasaulio dėmesį kurį laiką kaustė ne tik karas Ukrainoje ir šios šalies  bei  Vakarų santykiai su Rusija, Graikijos skolų krizė ir jos suvaldymas, bet paskutinėmis dienomis taip pat ir rinkimai Izraelyje, ketvirtą sykį iškėlę Benjaminą Netanyahu į premjerus, ir islamistų teroras – šįkart...

Selemonas Paltanavičius. Žibuoklėse ir darželio snieguolėse jau supasi bitės

2015-03-19 / 08:31

Jau visą mėnesį esame pavasaryje. Taip taip, nuo vasario vidurio orai mums šnibžda tik vieną šį pasirinkimą – vadinti tokį gražų metą ne žiema, o pavasariu. Žinoma, pradžia buvo kaip ir visos pradžios – dar be šilumos, be plačių sparnų.

Rūta Vainienė. Kas čia neraštingesnis – imantis greitąjį kreditą ar didinantis minimalią algą?

2015-03-18 / 17:04

Lietuvoje apie 100 tūkstančių gyventojų naudojasi greitaisiais kreditais.  Viso kreditų rinkoje sukasi apie 20 mln eurų. Apie 160 tūkstančių Lietuvos gyventojų Lietuvoje gauna mažiau nei minimalią algą. Sakysite, kas čia bendro – tarp greitųjų kreditų ir minimalios algos?

Vladimiras Laučius. Atsisveikinimas su A. Kubiliumi

2015-03-18 / 14:29

Andrius Kubilius buvo partijos pirmininku ilgiau nei Vytautas Landsbergis – net dvylika metų. Tokį pirmininkavimo partijai stažą Lietuvoje turi tik vienas žinomas politikas – Rolandas Paksas.
1 2 3 4 5 6 ... 121 122 123