Šiandien Vilniuje+17°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Mykolas Drunga. Europa – tik Eurazijos pusiasalis

Pasaulyje daug įvairių regionų. Tačiau tarp jų Europa ypač svarbi dėl to, kad savo ekonominiu produktyvumu  prilygsta Jungtinėms Amerikos Valstijoms, ir per pastaruosius 500 metų buvo pagrindinė pasaulio tvarką keičianti jėga, rašo amerikiečių strateginių studijų instituto „Stratfor“ steigėjas George‘as Friedmanas.

Vladimiras Laučius. Ačiū barbarų penktajai kolonai Europoje: įsileisime bastūnų minias

„Ne, ne, ne“, – pareiškė Australijos premjeras Tony Abbottas, neseniai paklaustas, ar Australija ketina priimti migrantus iš Mianmaro ir Bangladešo, mėginančius nelegaliai patekti į kaimynines šalis.

Selemonas Paltanavičius. Sulaukėme vabzdžių proveržio

Mus palieka pavasaris. Po keleto dienų įžengsime vasaron. Kai kas sako, kad tai bus tik kalendorinė vasarėlė, o tikrosios dar teks palaukti. Kur ten... Jau gegužės gale gamtoje yra vasariška. Nežiūrėkite į orus, vėsą ir lietų – jie ne patys svarbiausi.

Libertas Klimka. Žalumos džiugesys

Trečioji Sekminių diena kaime vadinama Ledine. Senolių būdavo prisakyta tądien rimtų darbų, o ypač laukuose, nesiimti: antraip ledai vasarojų išmuš, derlius perniek nueis. Kitados tikėta, kad tai piktoji žiemos dievaitė Leda tokiu būdu savo galias primenanti. Kaimynai vienas kitą sudrausmindavo: neik į darbus, per tave visam kaimui bėda nutiks...