Šiandien Vilniuje-1°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po neramumų atsinaujinimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Vytautas Keršanskas. Rusijos akys vėl krypsta į Moldovą?

Kovo 2 d. Moldovoje buvo minimos 23-osios Padnestrės karo, nusinešusio maždaug 500 gyvybių, metinės. Karinis konfliktas, kilęs šiam regionui paskelbus apie atsiskyrimą, virto jau daugiau nei dvidešimt metų trunkančiu „įšaldytų konfliktu“. Karo Rytų Ukrainoje metu jis dažnai prisimenamas kaip pirmasis atvejis, kuomet Kremlius pritaikė tokią priemonę įtakos posovietinės erdvės valstybėse išsaugojimui.

Mykolas Drunga. Ar Rusijos valdžioje prasidėjo skilimas?

Savaitės pradžioje viena svarbiausių užsienio laikraščių temų – Boriso Nemcovo nužudymas tokiomis aplinkybėmis, kurios verčia manyti, jog tai negalėjo įvykti be aukščiausiųjų Rusijos vadovų žinios. Įdomu, kad beveik visa Kremliaus nekontroliuojama pasaulio spauda priėjo prie V. Putinui nepalankių išvadų.

Rūta Vainienė. Tas, kas pats nori ir vežti, ir šildyti, ir mokyti – ne liberalas

Dar dvi savaites gyvensim rinkimų temomis. Pirmasis turas sako – liberalai ant bangos. Negali su tuo nesutikti.  Liberalų sąjūdis padvigubino savo atstovų skaičių savivaldybėse. Vilniuje antrame ture kausis ne koks oficialiai kairysis su dešiniuoju, o du liberalai. Kad nesiveltume į diskusiją dėl pavadinimų, pakalbėkime apie turinį. Kokias vertybes puoselėjantis ir kokius pasiūlymus teikiantis politikas savivaldoje galėtų pelnytai būti vadinamas liberalu?

Ernestas Parulskis. Blogos, blogos vertybės

Aną savaitę susitikau su mama kavos. Tądien vėl kilo sunkiai artikuliuojama sumaištis dėl Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų, ir mes, kaip ir neretas vilnietis, šiek tiek situaciją aptarėm. Mama prisiminė epizodą, kad 1956 metais, šviežiai įstojusi į Universitetą, apžiūrėjo tilto skulptūras ir visiškai nenudžiugo.