Šiandien Vilniuje0°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po neramumų atsinaujinimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Selemonas Paltanavičius. Neišsiliejus ežerams, įprastų nerštaviečių neturės lydekos

Lietuvoje pavasaris. Šiemet jis lyg ir netapo jokia staigmena, nes jam viskas jau buvo paruošta. Didelio drėgmės antplūdžio taip ir nesulaukta, tad pirmosios saulėtos vėjuotos dienos turėtų beregint išdžiovinti kelius ir laukus.

Libertas Klimka. Kovo 4-oji – Kazimiero vardadienis ir Špokų diena

Štai ir sulaukėme pirmojo kalendorinio pavasario mėnesio, žiemos nagų visai nepajutę. Senovėje nuo kovo žemdirbiai pradėdavo skaičiuoti metus; taigi, nuo pavasario. Saulutei kiek aukščiau į dangaus skliautą pasilypėjus, jos spinduliai pažadina visa, kas sustingęs žiemos vargą kentėjo.

Vytautas Keršanskas. Rusijos akys vėl krypsta į Moldovą?

Kovo 2 d. Moldovoje buvo minimos 23-osios Padnestrės karo, nusinešusio maždaug 500 gyvybių, metinės. Karinis konfliktas, kilęs šiam regionui paskelbus apie atsiskyrimą, virto jau daugiau nei dvidešimt metų trunkančiu „įšaldytų konfliktu“. Karo Rytų Ukrainoje metu jis dažnai prisimenamas kaip pirmasis atvejis, kuomet Kremlius pritaikė tokią priemonę įtakos posovietinės erdvės valstybėse išsaugojimui.

Mykolas Drunga. Ar Rusijos valdžioje prasidėjo skilimas?

Savaitės pradžioje viena svarbiausių užsienio laikraščių temų – Boriso Nemcovo nužudymas tokiomis aplinkybėmis, kurios verčia manyti, jog tai negalėjo įvykti be aukščiausiųjų Rusijos vadovų žinios. Įdomu, kad beveik visa Kremliaus nekontroliuojama pasaulio spauda priėjo prie V. Putinui nepalankių išvadų.