Šiandien Vilniuje+8°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Libertas Klimka. Kodėl gandras – nacionalinis paukštis?

Jeigu savo mieluosius klausytojus šiandien imčiau ir pasveikinčiau su artėjančiais Naujaisiais metais, tikrai smarkiai nustebinčiau. Tačiau rytoj – labai reikšminga tradicinio kalendoriaus data. Taigi gandro, šio mielo žmogaus įnamio, parskridimo iš tolimos kelionės šventė. Gandrinės! Tiesa, pajūris gandrų sulaukė jau prieš porą savaičių .

Selemonas Paltanavičius. Gandrai parskris Velykoms

Trečiadienį šventėme Gandrines. Ši šventė Lietuvoje yra be galo svarbi paukščiams ir žmonėms. Po Gandrinių jau laukiame po visus lizdus pabyrančių gandrų. Prieš porą dienų mačiau ką tik Izraelyje darytą nuotrauką, kurioje buvo šimtai gandrų, ore sukančių ratus. Nors kelias neartimas, tačiau pavasarį namų trauka juos gena labai sparčiai. Vadinasi, po savaitės, per Velykas, gandrai turėtų būti Lietuvoje, savo namuose.

Mykolas Drunga. Prancūzija krypsta politinėn dešinėn

Sekmadienį Prancūzijoje, vienoje iš svarbiausių Vakarų šalių, vyko vietos rinkimų pirmasis turas, jo rezultatai pirmadienį Europos spaudoje buvo tarp dominuojančių temų, tačiau ir antradienį atgarsiai nenutilo. Kodėl? Atsakymų įvairių šalių žiniasklaida pateikia įvairių.

Rimvydas Valatka. Kodėl buvę Algirdovičiai ir Žygimantasovnos tęsia rusiškų patyčių politiką?

Viena radijo stotis prieš porą dienų pakvietė į diskusiją, ar leisti Lietuvos lenkams rašyti savo pavardes teisingai, ar iškraipytai? Be jokios abejonės, radijo žurnalistas klausimo taip tiesiai temos neformulavo. Diskusijos tema buvo įvardyta taip, kaip mums, lietuviams, patogiau – dėl „w“.