captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vienmandatininkai: antrajame ture daugiausiai – „darbiečių“ ir konservatorių (atnaujinta 20:05)

Po sekmadienio balsavimo paaiškėjo, kad antrojo rinkimų turo prireiks 68 iš 71 vienmandatės apygardos. Čia spalio 28-ąją susikaus 36 Darbo partijos, 35 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, 27 socialdemokratų atstovai. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Po sekmadienio balsavimo paaiškėjo, kad antrojo rinkimų turo prireiks 68 iš 71 vienmandatės apygardos. Čia spalio 28-ąją susikaus 36 Darbo partijos, 35 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, 27 socialdemokratų atstovai.

Į antrąjį rinkimų turą taip pat iškopė 9 „Drąsos kelio“ kandidatai, 8 „tvarkiečiai“, po 6 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Liberalų sąjūdžio atstovus. Dėl vietos Seime vienmandatėse apygardose rungsis po du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Liberalų ir centro sąjungos atstovus. Į antrąjį turą pateko ir keturi savarankiškai išsikėlę kandidatai.

Konservatoriai pirmauja 23, socialdemokratai – 18, „darbiečiai“ – 13 apygardų. „Drąsos kelio“ kandidatai daugiausiai balsų gavo 9 apygardose, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai – 5, Liberalų sąjūdžio – 4 apygardose.

LLRA kandidatams visus konkurentus pavyko aplenkti 3, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams – 1 apygardoje.

Trys kandidatai naujos kadencijos Seimo nariais išrinkti jau pirmajame rinkimų ture.

Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius Vilkaviškio apygardoje nugalėjo surinkęs 69,24 proc. rinkėjų balsų.

Darbo partijos atstovė Virginija Baltraitienė laimėjo Kėdainių apygardoje. Ją palaikė 58,15 proc. rinkėjų.

Lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas Vilniaus-Šalčininkų apygardoje surinko 64,28 proc. rinkėjų balsų.

Per 2008-ųjų Seimo rinkimus vienmandatėse apygardose pirmajame ture taip pat buvo išrinkti trys parlamentarai. Vienas jų – A. Butkevičius, taip pat Vilkaviškio rinkimų apygardoje.

Kaip numato Seimo rinkimų įstatymas, vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktu laikomas kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų ir tas kandidatas gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip penktadalį visų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Jeigu rinkimuose dalyvavo daugiau kaip du kandidatai ir Seimo narys nebuvo išrinktas, po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas. Jame dalyvaus du kandidatai, gavę daugiausia balsų.

Balsavimo rezultatai vienmandatėse apygardose (1994 apylinkių iš 2017):

1. Naujamiesčio (suskaičiuoti visi balsai)

Irena Degutienė (TS-LKD) – 38,06 proc.

Neringa Venckienė („Drąsos kelias“) – 14,77 proc.

2. Senamiesčio (suskaičiuoti visi balsai)

Arvydas Anušauskas (TS-LKD) – 23,55 proc.

Petras Auštrevičius (Liberalų sąjūdis) – 16,63 proc.

3. Antakalnio (suskaičiuoti visi balsai)

Andrius Kubilius (TS-LKD) – 31,59 proc.

Aurelija Stancikienė („Drąsos kelias) – 11,55 proc.

4. Žirmūnų (suskaičiuoti visi balsai)

Vytenis Andriukaitis (Socialdemokratų partija) – 21,16 proc.

Vilija Aleknaitė-Abramikienė (TS-LKD) – 18,55 proc.

5. Fabijoniškių (suskaičiuoti visi balsai)

Dainius Kreivys (TS-LKD) – 18,96 proc.

Artūras Paulauskas (Darbo partija) – 17,82 proc.

6. Šeškinės (suskaičiuoti visi balsai)

Audronius Ažubalis (TS-LKD) – 20,81 proc.

Zbignievas Maciejevskis (LLRA) – 15,55 proc.

7. Justiniškių (suskaičiuoti visi balsai) 

Paulius Saudargas (TS-LKD) – 18,99 proc.

Sofija Matarevič (LLRA) – 13,83 proc.

8. Karolinišių (suskaičiuoti visi balsai) 

Danutė Bekintienė (TS-LKD) – 19,82 proc.

Linas Balsys (išsikėlęs pats) – 15,31 proc.

9. Lazdynų (suskaičiuoti visi balsai) 

Algis Strelčiūnas (TS-LKD) – 23,13 proc.

Gintaras Steponavičius (Liberalų sąjūdis) – 17,14 proc.

10. Naujosios Vilnios (suskaičiuoti visi balsai) 

Tadeušas Andžejevskis (LLRA) – 20,85 proc.

Sergejus Ursulas (Darbo partija) – 13,81 proc.

11. Šilainių (suskaičiuoti visi balsai) 

Rimantas Jonas Dagys (TS-LKD) – 23,33 proc.

Saulius Girdauskas (Darbo partija) – 17,37 proc.

12. Aleksoto – Vilijampolės (suskaičiuoti visi balsai) 

Rytas Kupčinskas (TS-LKD) – 26,03 proc.

Sigytas Klimas (Darbo partija) – 16,27 proc.

13. Centro (suskaičiuoti visi balsai) 

Vincė Vaidevutė Margevičienė (TS-LKD) – 21,91 proc.

Gintaras Dručkus („Drąsos kelias“) – 18,58 proc.

14. Žaliakalnio (suskaičiuoti visi balsai) 

Rasa Juknevičienė (TS-LKD) – 28,48 proc.

Algirdas Vaclovas Patackas (Drąsos kelias“) – 20,08 proc.

15. Kalniečių (suskaičiuoti visi balsai) 

Arimantas Dumčius (TS-LKD) – 25,89 proc.

Zenonas Žymančius („Drąsos kelias“) – 13,33 proc.

16. Dainavos (suskaičiuoti visi balsai) 

Kazimieras Kuzminskas (TS-LKD) – 18,41 proc.

Saulius Stoma („Drąsos kelias“) – 18,36 proc.

17. Pramonės (suskaičiuoti visi balsai) 

Kazys Starkevičius (TS-LKD) – 29,60 proc.

Dainius Danilevičius („Drąsos kelias“) – 18,54 proc.

18. Panemunės (suskaičiuoti visi balsai) 

Vida Marija Čigriejienė (TS-LKD) – 24,04 proc.

Jonas Varkala („Drąsos kelias“) – 21,09 proc.

19. Danės (suskaičiuoti visi balsai) 

Naglis Puteikis (TS-LKD) – 28,27 proc.

Rimantas Taraškevičius (LiCS) – 17,31 proc.

20. Baltijos (suskaičiuoti visi balsai) 

Artūras Šulcas (Liberalų sąjūdis) – 16,25 proc.

Raimundas Paliukas (Darbo partija) – 15,69 proc.

21. Marių (suskaičiuoti visi balsai) 

Eligijus Masiulis (Liberalų sąjūdis) – 29,09 proc.

Birutė Boreikina (Darbo partija) – 13,64 proc.

22. Pajūrio (suskaičiuoti visi balsai)

Pranas Žeimys (TS-LKD) – 17,73 proc.

Genoveita Krasauskienė (Darbo partija) – 15,60 proc.

23. Aušros (suskaičiuoti visi balsai)

Edvardas Žakaris (Socialdemokratų partija) – 45,89 proc.

Mindaugas Kiesas (Darbo partija) – 11,94 proc.

24. Saulės (suskaičiuoti visi balsai)

Arvydas Mockus (Socialdemokratų partija) – 17,85 proc.

Danguolė Martinkienė (Darbo partija) – 16,30 proc.

25. Dainų (suskaičiuoti visi balsai) 

Valerijus Simulikas (Socialdemokratų partija) – 35,71 proc.

Valentinas Mazuronis (Partija „Tvarka ir teisingumas“) – 15,26 proc.

26. Nevėžio (suskaičiuoti visi balsai) 

Julius Dautartas (TS-LKD) – 19,36 proc.

Petras Narkevičius (Darbo partija) – 18,44 proc.

27. Vakarinė (suskaičiuoti visi balsai) 

Povilas Urbšys (išsikėlęs pats) – 32,78 proc.

Alfonsas Petrauskas (Darbo partija) – 12,83 proc.

28. Aukštaitijos (suskaičiuoti visi balsai)

Rimantas Trota (Darbo partija) – 19,79 proc.

Domas Petrulis (Socialdemokratų partija) – 19,33 proc.

29. Marijampolės (suskaičiuoti visi balsai)

Albinas Mitrulevičius (Socialdemokratų partija) – 26,65 proc.

Arvydas Vidžiūnas (TS-LKD) – 17,64 proc.

30. Alytaus (suskaičiuoti visi balsai) 

Kęstutis Daukšys (Darbo partija) – 28,36 proc.

Julius Sabatauskas (Socialdemokratų partija) – 23,94 proc.

31. Gargždų (suskaičiuoti visi balsai) 

Petras Gražulis (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 31,13 proc.

Agnė Bilotaitė (TS-LKD) – 29,58 proc.

32. Šilutės – Pagėgių (suskaičiuoti visi balsai) 

Kęstas Komskis (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 29,32 proc.

Artūras Skardžius (Socialdemokratų partija) – 15,62 proc.

33. Šilalės – Šilutės (suskaičiuoti visi balsai) 

Remigijus Žemaitaitis (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 46,26 proc.

Jonas Gudauskas (TS-LKD) – 19,62 proc.

34. Tauragės (suskaičiuoti visi balsai) 

Darius Petrošius (Socialdemokratų partija) – 31,62 proc.

Stasys Šedbaras (TS-LKD) – 15,46 proc.

35. Plungės – Rietavo (suskaičiuoti visi balsai)

Jurgis Razma (TS-LKD) – 30,20 proc.

Mindaugas Jurčius (Darbo partija) – 16,97 proc.

36. Kretingos (suskaičiuoti visi balsai)

Vaidotas Bacevičius (TS-LKD) – 19,17 proc.

Jolita Vaickienė (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 18,51 proc.

37. Skuodo – Mažeikių (suskaičiuoti visi balsai) 

Audronė Pitrėnienė (Darbo partija) – 20,42 proc.

Gediminas Anužis (TS-LKD) – 18,07 proc.

38. Mažeikių (suskaičiuoti visi balsai) 

Kęstutis Bartkevičius (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 18,56 proc.

Laima Nagienė (Socialdemokratų partija) – 15,67 proc.

39. Akmenės – Joniškio (suskaičiuoti visi balsai) 

Saulius Bucevičius (Darbo partija) – 33,97 proc.

Zofija Paulikienė (Socialdemokratų partija) – 16,75 proc.

40. Telšių (suskaičiuoti visi balsai) 

Valentinas Bukauskas (Darbo partija) – 38,69 proc.

Vytautas Kleiva (Socialdemokratų partija) – 15,80 proc.

41. Kelmės (suskaičiuoti visi balsai) 

Alma Monkauskaitė (Socialdemokratų partija) – 23,20 proc.

Izidorius Šimkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) – 18,75 proc.

42. Raseinių (suskaičiuoti visi balsai) 

Edmundas Jonyla (Socialdemokratų partija) – 30,72 proc.

Darius Ulickas (Darbo partija) – 25,70 proc.

43. Kėdainių (suskaičiuoti visi balsai) 

Virginija Baltraitienė (Darbo partija) – 57,68 proc. (išrinkta per pirmąjį turą)

44. Radviliškio (suskaičiuoti visi balsai)

Algimantas Salamakinas (Socialdemokratų partija) – 32,39 proc.

Zita Žvikienė (Darbo partija) – 20,77 proc.

45. Šiaulių kaimiškoji (suskaičiuoti visi balsai) 

Rima Baškienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) – 31,91 proc.

Linas Andrulis (Socialdemokratų partija) – 24,77 proc.

46. Pakruojo – Joniškio (suskaičiuoti visi balsai) 

Vitalijus Gailius (Liberalų sąjūdis) – 30,62 proc.

Stasys Tumėnas (išsikėlęs pats) – 14,26 proc.

47. Pasvalio – Panevėžio (suskaičiuoti visi balsai) 

Antanas Matulas (TS-LKD) – 37,19 proc.

Vytautas Liepa (Darbo partija) – 20,02 proc.

48. Biržų – Kupiškio (suskaičiuoti visi balsai)

Aleksandras Zeltinis (Socialdemokratų partija) – 18,02 proc.

Ritas Vaiginas (Darbo partija) – 17,96 proc.

49. Anykščių – Kupiškio (suskaičiuoti visi balsai)

Ričardas Sargūnas (Darbo partija) – 20,23 proc.

Jonas Šimėnas (TS-LKD) – 14,03 proc.

50. Rokiškio (suskaičiuoti visi balsai) 

Vytautas Saulis (Socialdemokratų partija) – 27,44 proc.

Aloyzas Jočys (Darbo partija) – 21,01 proc.

51. Utenos (suskaičiuoti visi balsai) 

Milda Petrauskienė (Socialdemokratų partija) – 28 proc.

Edmundas Pupinis (TS-LKD) – 26,41 proc.

52. Zarasų – Visagino (suskaičiuoti visi balsai)

Algimantas Dumbrava (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 29,88 proc.

Rimvydas Podolskis (Darbo partija) – 17,88 proc.

53. Ignalinos – Švenčionių (suskaičiuoti visi balsai) 

Šarūnas Birutis (Darbo partija) – 31,80 proc.

Vilius Cibulskas (Socialdemokratų partija) – 16,82 proc.

54. Molėtų – Švenčionių (suskaičiuoti visi balsai) 

Petras Čimbaras (Darbo partija)– 23,44 proc.

Valentinas Stundys (TS-LKD) – 22,04 proc.

55. Širvintų – Vilniaus (suskaičiuoti visi balsai) 

Rita Tamašunienė (LLRA) – 31,50 proc.

Živilė Pinskuvienė (Darbo partija) – 21,49 proc.

56. Vilniaus – Šalčininkų (suskaičiuoti visi balsai) 

Leonardas Talmontas (LLRA) – 64,28 proc. (išrinktas per pirmąjį turą)

57. Vilniaus – Trakų

Jaroslavas Narkevičius (LLRA) – 39,79 proc.

Mingailė Binkauskaitė (Darbo partija) – 18,48 proc.

58. Trakų – Elektrėnų (suskaičiuoti visi balsai) 

Dangutė Mikutienė (Darbo partija) – 30,05 proc.

Jonas Liesys (LiCS) – 14,39 proc.

59. Kaišiadorių – Elektrėnų (suskaičiuoti visi balsai) 

Bronius Bradauskas (Socialdemokratų partija) – 32,63 proc.

Stanislovas Tomas (Darbo partija) – 17,12 proc.

60. Jonavos (suskaičiuoti visi balsai) 

Rimantas Sinkevičius (Socialdemokratų partija) – 29,15 proc.

Saulius Jakimavičius (Darbo partija) – 22,54 proc.

61. Ukmergės (suskaičiuoti visi balsai)

Loreta Graužinienė (Darbo partija) – 23,77 proc.

Julius Veselka (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 20,68 proc.

62. Jurbarko (suskaičiuoti visi balsai) 

Bronius Pauža (Socialdemokratų partija) – 32,64 proc.

Robertas Raimundas Išganaitis (Darbo partija) – 14,49 proc.

63. Suvalkijos (suskaičiuoti visi balsai) 

Juozas Olekas (Socialdemokratų partija) – 26,83 proc.

Algimanta Pabedinskienė (Darbo partija) – 18,84 proc.

64. Šakių (suskaičiuoti visi balsai) 

Mindaugas Bastys (Socialdemokratų partija) – 24,82 proc.

Algirdas Klimaitis (TS-LKD) – 19,73 proc.

65. Kauno – Kėdainių (suskaičiuoti visi balsai)

Vydas Gedvilas (Darbo partija) – 30,65 proc.

Raminta Popovienė (Socialdemokratų partija) – 16,69 proc.

66. Kauno kaimiškoji (suskaičiuoti visi balsai) 

Donatas Jankauskas (TS-LKD) – 22,21 proc.

Audronė Skučienė („Drąsos kelias“) – 19,60 proc.

67. Prienų – Birštono (suskaičiuoti visi balsai)

Andrius Palionis (išsikėlęs pats) – 32,96 proc.

Alvydas Vaicekauskas (Socialdemokratų partija) – 12,90 proc.

68. Vilkaviškio (suskaičiuoti visi balsai)

Algirdas Butkevičius (Socialdemokratų partija) – 69,24 proc. (išrinktas per pirmąjį turą)

69. Dzūkijos (suskaičiuoti visi balsai) 

Raimundas Markauskas (Darbo partija) – 22,56 proc.

Gediminas Krasauskas (TS-LKD) – 20,30 proc.

70. Varėnos – Eišiškių (suskaičiuoti visi balsai) 

Algis Kašėta (Liberalų sąjūdis) – 23,86 proc.

Zdzislavas Palevičius (LLRA) – 23,56 proc.

71. Lazdijų – Druskininkų (suskaičiuoti visi balsai)

Kristina Miškinienė (Socialdemokratų partija) – 35,27 proc.

Vaidas Šalaševičius (TS-LKD) – 15,17 proc. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...