• Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

Kultūra

Lietuviškai Maironio poeziją skaito ir užsieniečiai

2012-09-13 / 14:51 — Jogintė Bučinskaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Susiję įrašai

2012-09-13

Maironis suskambėjo kitaip

Šie metai – gausūs renginių, skirtų paminėti 150-ąsias Maironio gimimo metines. Viename iš jų Maironis suskambo kitaip – lietuviškai poeto eiles skaitė užsieniečiai, o iš pačių lietuvių lūpų pasigirdo eilėraščių vertimai į kitas kalbas.

Iš kanadiečio, japonės ir urugvajiečio lūpų trečiadienį pasigirdo lietuviškos Maironio eilės. Literatūrinių paralelių vakare „Pasaulis skaito Maironį“, sumanytojų teigimu, stengtasi atsikratyti kanoninio poeto įvaizdžio, pažvelgti į jo kūrybą kitaip, nei įpratome mokyklos suole.

„Iš pradžių labai sunku, nes gramatika labai sudėtinga, bet man skamba labai gražiai tai aš susidomėjau ir pradėjau mokytis“, – sako poeto eiles skaitęs Miyuki Narumi.

„Tas užsieniečių skaitymas lietuvių kalba yra tam tikro dalinimosi ir globalumo, apie kurį visi labai daug kalba, aspektas, nes reikia pripažinti – mes Lietuvoje turime vis daugiau žmonių, kurie atvyksta čia gyventi iš užsienio, ir jie turi visai kitą priėjimą prie tokių dalykų kaip Maironis. Ir jie visiškai kitaip išmoksta tuos dalykus – nuo nulio. Ir dėl to jie galbūt nėra tiek daug paskendę tose klišėse“, – mano renginio iniciatorė Ieva Krivickaitė.

Per renginį Maironio poezija buvo skaitoma ir užsienio kalbomis: prancūzų, anglų, rusų, latvių, suomių.

Renginio sumanytoja sako norėjusi įrodyti, kad „tautos dainiaus“ kūryba – atvira visoms pasaulio kalboms, tarp jų ir gestų. Siekta parodyti, kad Maironio eilės gali paklusti įvairioms meno formoms – šokiui ar džiazui.

Vilniaus mokytojų namų svetainėje vykęs vakaras įsiliejo į gausybės Maironio jubiliejui skirtų renginių sąrašą. Spalio 21-ąją minėsime tikrąjį poeto gimtadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Dalinkis

Kiti straipsniai


Komentuoti gali tik registruoti vartotojai