captcha

Jūsų klausimas priimtas

Auksiniai scenos kryžiai šiemet bus dalinami Panevėžyje

Bene didžiausia Teatro dienos šventė – Auksiniai scenos kryžių įteikimas – šiemet vyks 2014 metų Lietuvos kultūros sostinėje – Panevėžyje. Kovo 27 d. 18.30 val. J. Miltinio dramos teatre už  2013 metais Lietuvos teatrų scenose  nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais bus apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai, skelbiama pranešime spaudai.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Bene didžiausia Teatro dienos šventė – Auksiniai scenos kryžių įteikimas – šiemet vyks 2014 metų Lietuvos kultūros sostinėje – Panevėžyje. Kovo 27 d. 18.30 val. J. Miltinio dramos teatre už  2013 metais Lietuvos teatrų scenose  nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais bus apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai, skelbiama pranešime spaudai.

Šiemet Auksinių scenos kryžius pretenduoja gauti:

režisierius – Artūras Areima („Vyšnių sodas“, NKDT), Oskaras Koršunovas („Žuvėdra“, „Paskutinė Krepo juosta“, OKT) ir Yana Ross („Mūsų klasė“, LNDT); 

muzika spektakliui – Antanas Jasenka („Mūsų klasė“, LNDT), Rita Mačiliūnaitė („59‘Online“, „W(o)men“, „Eugenijus Oneginas“) ir Gintaras Sodeika („Žuvėdra“, „Krepo juosta“, OKT); 

scenografija ir šviesų dizainas – Marijus Jacovskis („Mūsų klasė“, LNDT), Laura Luišaitytė („Gronholmo metodas“, LRDT), Andrius Kirvela ir Gediminas Šiaulys („Tėčio pasaka“, Menų spaustuvė, studija „PetPunk“), Eugenijus Sabaliauskas („Geros dienos“, Operomanija; „Vyšnių sodas“, NKDT); 

aktorė (pagrindinis vaidmuo) – Elžbieta Latėnaitė (Ifigenija, „Mano tėvas – Agamemnonas“), Miglė Polikevičiūtė (Dora, „Mūsų klasė“, LNDT), Nelė Savičenko (Irina Arkadina, „Žuvėdra“, OKT) ir Daiva Stubraitė (Ranevskaja, „Vyšnių sodas“, NKDT); 

aktorė (nepagrindinis vaidmuo) – Aldona Janušauskaitė (Rachelka – Mariana, „Mūsų klasė“, LNDT), Indrė Patkauskaitė (Varia, „Vyšnių sodas“, NKDT), Rasa Samuolytė (Maša, „Žuvėdra“, OKT) ir Dovilė Šilkaitytė (Advokatė, „Nesistebėk, jei kas nors ateis padegti tavo namų“, LJT); 

aktorius (pagrindinis vaidmuo) – Sigitas Jakubauskas (Duonkepys, „Duonkepio žmona“, PJMT), Valentin Krulikovskij (Enrikė Fontas, „Gronholmo metodas“; Sofus, „Junas ir Sofus“, LRDT), Martynas Nedzinskas (Trepliovas, „Žuvėdra“, OKT) ir Tomas Rinkūnas (Lopachinas, „Vyšnių sodas“, NKDT);

aktorius (nepagrindinis vaidmuo) – Saulius Čiučelis (Trofimovas, „Vyšnių sodas“, NKDT), Tomas Erbrėderis (Simeonas Piščikas, „Vyšnių sodas“, NKDT), Darius Meškauskas (Sorinas, „Žuvėdra“, OKT) ir Tomas Žaibus (Vladekas, „Mūsų klasė“, OKT);

operos solistas – Tadas Girininkas (Karalius Henrikas, „Lohengrinas“; Silva, „Ernani“, LNOBT), Tomas Pavilionis (Nemorinas, „Meilės eliksyras“, KVMT), Rita Preikšaitė (Liubaša, „Caro sužadėtinė“, KVMT) ir Inga Šlubovska (Adina, „Meilės eliksyras“, KVMT);

choreografas – Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius („Kelionė namo“, Urbanistinio šokio teatras „Low Air“), Vytis Jankauskas („Aritmijos“, VJŠT), Petras Lisauskas („TUAŠ“, Padi Dapi Fish) ir Aira Naginevičiūtė („Chimeros karoliai“, šokio teatras AIROS); 

šokėjas – Marius Miliauskas (Čiurlionis, „Čiurlionis“, LNOBT), Martynas Rimeikis (Čiurlionis, „Čiurlionis“, LNOBT), Mantas Stabačinskas („Melancholijos dėžutė“, „Aura“) ir Giedrė Jankauskienė („Aritmijos“, VJT);

jaunasis menininkas – aktorius Dainius Jankauskas (Rysekas, „Mūsų klasė“, LNDT; „59‘Online“, Menų spaustuvė), režisierius Darius Rabašauskas („Lunačiarskio lunaparkas“, KDT), šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis („Tėčio pasaka“, „W(o)men“, „Artimijos“, „Contemporary?“, Menų spaustuvė) ir režisierė Loreta Vaskova („59‘Online“, Menų spaustuvė).

teatras vaikams – choreografė Agnija Šeiko, scenografas Artūras Šimonis – „Baltoji lopšinė“ (Padi Dapi Fish), spektaklio „Ežiukas rūke“ kūrybinė grupė (ŠDT), kūrybinė studija „PetPunk“ ir „Atviras ratas“ – „Tėčio pasaka“ (Menų spaustuvė), kūrybinė grupė – „Dėdės Tito džiazas“ (KDT);

lėlių ir objektų teatras – dailininkė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė („Sniego karalienė“, „Lėlės“ teatras), dailininkai Sergejus Bocullo ir Danielius Sodeika („Skrudžas, arba Diena, kai galima atverti savo širdį“ (Kauno lėlių teatras), režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė („Tarmių stalas“, Stalo teatras); 

metų scenos meno reiškinys – Klaipėdos jaunimo teatras (režisierius Valentinas Masalskis), šiuolaikinė opera „Geros dienos!“ (Operomanija) ir šiuolaikinio šokio spektaklis „Contemporary?“ (dramaturgė Sigita Ivaškaitė, choreografai ir šokėjai Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė, Mantas Stabačinskas); 

lietuvių autoriaus pastatymas – Kazio Binkio „Atžalynas“ (LNDT), šiuolaikinė opera „Geros dienos!“ (Operomanija) ir Žemaitės „Trys mylimos“ (VJT).

Auksinių scenos kryžių iškilmes tiesiogiai iš J. Miltinio dramos teatro nuo 18.30 val. transliuos LRT kultūros kanalas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...