Dešimtmetė pianistė iš Kretingos skina laurus

Praėjusią savaitę Kretingos meno mokyklos mokinė pianistė Vaiva Mitkutė Graikijos Santorini saloje vykusiame tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „The Muse“ iškovojo antrąją vietą ir pelnė sidabro medalį.
Asmeninio archyvo nuotr.

Nors konkursas buvo surengtas jau aštuntąjį kartą, 10 metų amžiaus atlikėja iš Lietuvos buvo pirmoji mūsų šalies atstovė per visus 8 konkurso gyvavimo metus. Jame pasirodė 7–18 metų atlikėjai iš Graikijos, Vengrijos, Suomijos, Kinijos, Rumunijos, Kroatijos, Jungtinės karalystės, Rusijos, Baltarusijos, Turkijos ir kitų šalių, rašoma pranešime spaudai.

V. Mitkutė atliko J. S. Bacho „Fantazija“ C-mol BVW 906, bei Balio Dvariono „Su rogutėm nuo kalniuko“. Komisijai paskelbus nugalėtojus, V. Mitkutė buvo apdovanota antros vietos laureato diplomu ir sidabro medaliu. Be to, tai buvo aukščiausias B amžiaus grupėje pianistų pasiektas apdovanojimas, mat pirmosios 2 vietos atiteko fleitininkei iš Rusijos bei smuikininkui iš Rumunijos. Konkurso uždarymo bei apdovanojimų teikimo ceremonijos metu buvo surengtas laureatų koncertas, kuriame tarp kitų laimėtojų scenoje dar kartą  pasirodė ir lietuvė.

Pianistę paruošusi mokytoja Kilnutė Skripkauskienė džiaugiasi tokiu auklėtinės laimėjimu bei sako, kad jis įkvepia pasitikėjimo naujiems tikslams siekti. Jaunoji atlikėja šiais mokslo metais planuoja dalyvauti dar bent trijuose tarptautiniuose bei nacionaliniuose pianistų konkursuose.