captcha

Jūsų klausimas priimtas

Knygų mugėje lankęsis Izraelio rašytojas ištikimas humaniškumo paieškoms

Vilniaus knygų mugėje viešėjusio rašytojo Abrahamo B. Yehoshua iš Izraelio knygos skaitomos visame pasaulyje, o nuomonė, ne tik literatūros, bet ir politiniais klausimais, itin vertinama. Jis yra vienas iškiliausių šių dienų Izraelio rašytojų, kalbantis apie žmones, abejingumą ir žmogiškumo paieškas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Rašytojas gimė 1936-aisiais Jeruzalėje. Studijavo literatūrą ir filosofiją Jeruzalės universitete. Ilgus metus dėstė literatūrą Haifos universitete ir svetur, jo žmona kilusi iš Lietuvos.

Rašytojo knygos išverstos į daugiau nei 20 kalbų, pernai jo romanas „Moteris Jeruzalėje“ išverstas ir į lietuvių kalbą. Knygoje pasakojama istorija apie moterį, žuvusią per savižudžio susisprogdinimą – ji niekam nereikalinga kelias dienas laikoma morge. Vienam žurnalistui susidomėjus šia moterimi, jos palaikų grąžinimu į Rusiją, iš kurios moteris atvyko į Jeruzalę, ima rūpintis kepyklos, kurioje moteris dirbo, žmogiškųjų išteklių vadybininkas.

A. B. Yehoshua savo romane gvildena pamatinius – tapatybės, savasties, priklausomybės vienai ar kitai vietai – klausimus. Iš niūraus įvykio jis surezga tikrą žmogiškąją tragikomediją, kurioje žmonės neturi vardų, o bičiulystė – tik darbo santykiai.

Paties autoriaus mintis išgirskite įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close