captcha

Jūsų klausimas priimtas

Portugalų kino žvaigždės „Tabu“ ŠMC kino salėje

Šią savaitę ŠMC kino salė tarp kitų naujienų kviečia pamatyti ir šiuolaikinio Portugalijos kino žvaigždės, režisieriaus Miguelio Gomeso vaidybinę juostą „Tabu“, kuri daugelio kino kritikų buvo tituluota geriausiu 2012 m. filmu.
 
ŠMC nuotr.
ŠMC nuotr.

Šią savaitę ŠMC kino salė tarp kitų naujienų kviečia pamatyti ir šiuolaikinio Portugalijos kino žvaigždės, režisieriaus Miguelio Gomeso vaidybinę juostą „Tabu“, kuri daugelio kino kritikų buvo tituluota geriausiu 2012 m. filmu.

Praeitais metais filmas pelnė apdovanojimus Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje ir Tarptautiniame Las Palmo kino festivalyje. Šio jauno režisieriaus kūryba yra įvertinta pasaulyje – pavyzdžiui, jo filmas „Mūsų mylimas rugpjūtis“ (2008) buvo parodytas daugiau kaip 40-yje tarptautinių festivalių ir pelnė keliolika apdovanojimų.

Pagrindinė vieta filmo „Tabu“ pasakojime atitenka trims išraiškingiems moterų personažams. Tame pačiame Lisabonos daugiabučio aukšte gyvena Aurora – ekscentriška pagyvenusi moteris, nuolat lošianti kazino, jos tarnaitė Santa, kuri įtariama vudu burtų naudojimu, ir kaimynė Pilar, savo aktyvia visuomenine veikla siekianti pagerinti pasaulį. Aurorai mirus, Santa ir Pilar sužino kai ką iš senosios damos praeities – meilės ir nusikaltimo istoriją, įvykusią Afrikoje, Tabu kalno papėdėje.

Ši istorija - lyrinė ir metaforiška, su M. Gomesui būdinga drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles. Už meninį novatoriškumą įvertintas filmas žiūrovams žada išskirtinę vaizdinę ir kinematografinę patirtį.

ŠMC kino salėje taip pat rodomos parodos „Ritualinis kambarys“ bei Gintaro Didžiapetrio parodos „Spalva ir prietaisas“ kino programos.

 

 

 

ŠMC KINO SALĖS II SEZONO PROGRAMA

2013 M. BALANDŽIO 13 – GEGUŽĖS 19 D.

 

BALANDIS

13

Š

 

16:00 Fulll Firearms (Emily Wardill, 80 min.)

17:45 Iš tolo vaizdas gražus / It Looks Pretty From A Distance (Anka ir Wilhelm Sasnal, 77 min.)

19:15 Šv. Pranciškaus žiedai /  The Flowers of St. Francis (Roberto Rossellini, 87  min.)

 

14

S

 

16:00 Sugrįžk, Kate /  Come Back Kate (Quirine Racké ir Helena Musken, 53 min.)

17:15 Dveji metai prie jūros / Two Years at Sea (Ben Rivers, 88 min.)

19:15 Iš tolo vaizdas gražus / It Looks Pretty From A Distance (Anka ir Wilhelm Sasnal, 77 min.)

 

17

T

 

16:00 Atvirukai (antroji karta) / Postcards (second generation) (Distruktur, 10 min.) Triangulum (Distruktur, 22 min.)  

17:15 Iš tolo vaizdas gražus / It Looks Pretty From A Distance (Anka ir Wilhelm Sasnal, 77 min.)

19:00 Šv. Pranciškaus žiedai /  The Flowers of St. Francis (Roberto Rossellini, 87  min.)

 

18

K

 

16:00 So much music (Egyboy Canon G9, 55 min.)

17:15 Nepastebima kontrolė  / Low Definition Control (Michael Palm, 95 min.)

19:00 Iš tolo vaizdas gražus / It Looks Pretty From A Distance (Anka ir Wilhelm Sasnal, 77 min.)

 

19

P

 

16:00 Nesavastingumo eksperimentas / Anatta Experiment (Lea Porsager, 24 min.)

17:15 Iš tolo vaizdas gražus / It Looks Pretty From A Distance (Anka ir Wilhelm Sasnal, 77 min.)

19:00 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

 

20

Š

14:00 Iš tolo vaizdas gražus / It Looks Pretty From A Distance (Anka ir Wilhelm Sasnal, 77 min.)

16:00 Fulll Firearms (Emily Wardill, 80 min.)

18:00 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

20:15 Parduotuvė / The Store (Frederick Wiseman, 118 min.)

 

21

S

14:00 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

16:00 Sugrįžk, Kate /  Come Back Kate (Quirine Racké ir Helena Musken, 53 min.)

17:15 Iš tolo vaizdas gražus / It Looks Pretty From A Distance (Anka ir Wilhelm Sasnal, 77 min.)

19:00 Dveji metai prie jūros / Two Years at Sea (Ben Rivers, 88 min.)

 

24

T

 

16:00 Sugrįžk, Kate /  Come Back Kate (Quirine Racké ir Helena Musken, 53 min.)

17:30 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

19:30 Parduotuvė / The Store (Frederick Wiseman, 118 min.)

 

25

K

 

16:00 Atvirukai (antroji karta) / Postcards (second generation) (Distruktur, 10 min.) Triangulum (Distruktur, 22 min.)

17:30 Kruliko kelias anapus / Crulic: The Path to Beyond (Anca Damian , 73 min.)

19:00 Atenbergas / Attengerg (Athina Rachel Tsangari, 97 min.)

 

26

P

 

16:00 So much music (Egyboy Canon G9, 55 min.)

17:30 Atenbergas / Attengerg (Athina Rachel Tsangari, 97 min.)

19:30 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

21:30 Dveji metai prie jūros / Two Years at Sea (Ben Rivers, 88 min.) 

27

Š

14:00 Kruliko kelias anapus / Crulic: The Path to Beyond (Anca Damian , 73 min.)

16:00 Nesavastingumo eksperimentas / Anatta Experiment (Lea Porsager, 24 min.)

17:00 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

19:15 Il Posto (Ermanno Olmi, 93 min.)

21:15 Nepastebima kontrolė  / Low Definition Control (Michael Palm, 95 min.)

28

S

14:00 Dveji metai prie jūros / Two Years at Sea (Ben Rivers, 88 min.) 

16:00 Fulll Firearms (Emily Wardill, 80 min.)

17:45 Atenbergas / Attengerg (Athina Rachel Tsangari, 97 min.)

 19:45 Dveji metai prie jūros / Two Years at Sea (Ben Rivers, 88 min.) 

 

 

 

GEGUŽĖ

1

T

 

16:00 Fulll Firearms (Emily Wardill, 80 min.)

17:45 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

20:00 Il Posto (Ermanno Olmi, 93 min.)

 

2

K

 

16:00 Sugrįžk, Kate /  Come Back Kate (Quirine Racké ir Helena Musken, 53 min.)

17:15 Medžioklė / The Hunt (Thomas Vinterberg, 111 min.)

 19:30 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

 

3

P

 

16:00 Atvirukai (antroji karta) / Postcards (second generation) (Distruktur, 10 min.) Triangulum (Distruktur, 22 min.)

17:15 Medžioklė / The Hunt (Thomas Vinterberg, 111 min.)

19:30 Atenbergas / Attengerg (Athina Rachel Tsangari, 97 min.)

21:30 Nepastebima kontrolė  / Low Definition Control (Michael Palm, 95 min.)

4

Š

14:00 14:00 Kruliko kelias anapus / Crulic: The Path to Beyond (Anca Damian , 73 min.)

16:00 So much music (Egyboy Canon G9, 55 min.)

17:15 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

19:30 „Zeligas“ Woody Allen (Zelig, 84 min.)

 

21:30 Atenbergas / Attengerg (Athina Rachel Tsangari, 97 min.)

5

S

14:00 Dveji metai prie jūros / Two Years at Sea (Ben Rivers, 88 min.) 

16:00 Nesavastingumo eksperimentas / Anatta Experiment (Lea Porsager, 24 min.)

16:45 Atenbergas / Attengerg (Athina Rachel Tsangari, 97 min.)

18:45 Tabu (Miguel Gomes, 110 min.)

 

8

T

 

16:00 Nesavastingumo eksperimentas / Anatta Experiment (Lea Porsager, 24 min.)

17:15 Du rusai laisvame pasaulyje / Two Russians in the Free World (Erik Moskowitz, Amanda Trager, 30 min.)

Tigro mąstymas / The Tiger's Mind (Beatrice Gibson, 23 min.)

 

18:45 Medžiaga / Raw Materials (Justin Bennett, 24 min.)

Glaustas herojaus elgesio taisyklių sąvadas / A Short Organon For The Hero (Elise Florenty ir  Marcel Türkowsky, 12 min.)

Netikri draugai / Faux amis (Érik Bullot, 14 min.)

 

9

K

 

16:00 Fulll Firearms (Emily Wardill, 80 min.)

17:45 Tavo šalis neegzistuoja / Your Country Doesnt Exist (Ólafur Ólafsson ir Libia Castro, 10 min.)

Perspektyvų sukeitimas – pavojingas žaidimas / The Exchange of Perspectives Is A Dangerous Game (Raphaël Grisey, 33 min.)

Roll On Roll Off (Marie Reinert, 24 min.)

 

19:15 JJA (Gaëlle Boucand, 51 min.)

 

10

P

 

16:00 Sugrįžk, Kate /  Come Back Kate (Quirine Racké ir Helena Musken, 53 min.)

17:15 Medžiaga / Raw Materials (Justin Bennett, 24 min.)

Glaustas herojaus elgesio taisyklių sąvadas / A Short Organon For The Hero (Elise Florenty ir  Marcel Türkowsky, 12 min.)

Netikri draugai / Faux amis (Érik Bullot, 14 min.)

 

18:30 Perėjimas / Walk-Through (Redmond Entwistle, 18 min.)

Paminklai / Monuments (Redmond Entwistle, 30 min.) Socialinės vizijos / Social Visions (Redmond Entwistle, 15 min.)

20:30 Tavo šalis neegzistuoja / Your Country Doesnt Exist (Ólafur Ólafsson ir Libia Castro, 10 min.)

Perspektyvų sukeitimas – pavojingas žaidimas / The Exchange of Perspectives Is A Dangerous Game (Raphaël Grisey, 33 min.)

Roll On Roll Off (Marie Reinert, 24 min.)

 

11

Š

14:00 Nepastebima kontrolė  / Low Definition Control (Michael Palm, 95 min.)

16:00 Atvirukai (antroji karta) / Postcards (second generation) (Distruktur, 10 min.) Triangulum (Distruktur, 22 min.)

17:00 Vargšas kojinių mezgėjas, luditų derlius ir suklaidintieji Joannos Southcott pasekėjai / The Poor Stockinger, the Luddite Cropper and the Deluded Followers of Joanna Southcott (Luke Fowler, 61 min.)

 

18:30 Kūryba mūsų akimis / The Creation As We Saw It (Ben Rivers, 15 min.) Šiaurės sostinė / The North Capital (Stephan Lugbauer, 40 min.)

20:00 JJA (Gaëlle Boucand, 51 min.)

12

S

14:00 Dveji metai prie jūros / Two Years at Sea (Ben Rivers, 88 min.) 

16:00 So much music (Egyboy Canon G9, 55 min.)

17:30 Kūryba mūsų akimis / The Creation As We Saw It (Ben Rivers, 15 min.) Šiaurės sostinė / The North Capital (Stephan Lugbauer, 40 min.)

 

 

19:00 Du rusai laisvame pasaulyje / Two Russians in the Free World (Erik Moskowitz, Amanda Trager, 30 min.)

Tigro mąstymas / The Tiger's Mind (Beatrice Gibson, 23 min.)

 

 

15

T

 

16:00 So much music (Egyboy Canon G9, 55 min.)

17:30 Perėjimas / Walk-Through (Redmond Entwistle, 18 min.)

Paminklai / Monuments (Redmond Entwistle, 30 min.) Socialinės vizijos / Social Visions (Redmond Entwistle, 15 min.)

19:30 „Zeligas“ Woody Allen (Zelig, 84 min.)

 

 

16

K

 

16:00 Nesavastingumo eksperimentas / Anatta Experiment (Lea Porsager, 24 min.)

17:30 Medžiaga / Raw Materials (Justin Bennett, 24 min.)

Glaustas herojaus elgesio taisyklių sąvadas / A Short Organon For The Hero (Elise Florenty ir  Marcel Türkowsky, 12 min.)

Netikri draugai / Faux amis (Érik Bullot, 14 min.)

 

19:30 Vargšas kojinių mezgėjas, luditų derlius ir suklaidintieji Joannos Southcott pasekėjai / The Poor Stockinger, the Luddite Cropper and the Deluded Followers of Joanna Southcott (Luke Fowler, 61 min.)

 

17

P

 

16:00 Fulll Firearms (Emily Wardill, 80 min.)

17:45 Vargšas kojinių mezgėjas, luditų derlius ir suklaidintieji Joannos Southcott pasekėjai / The Poor Stockinger, the Luddite Cropper and the Deluded Followers of Joanna Southcott (Luke Fowler, 61 min.)

19:00 Du rusai laisvame pasaulyje / Two Russians in the Free World (Erik Moskowitz, Amanda Trager, 30 min.)

Tigro mąstymas / The Tiger's Mind (Beatrice Gibson, 23 min.)

 

20:30 Tavo šalis neegzistuoja / Your Country Doesnt Exist (Ólafur Ólafsson ir Libia Castro, 10 min.)

Perspektyvų sukeitimas – pavojingas žaidimas / The Exchange of Perspectives Is A Dangerous Game (Raphaël Grisey, 33 min.)

Roll On Roll Off (Marie Reinert, 24 min.)

 

18

Š

15:00 JJA (Gaëlle Boucand, 51 min.)

16:00 Sugrįžk, Kate /  Come Back Kate (Quirine Racké ir Helena Musken, 53 min.)

17:15 Perėjimas / Walk-Through (Redmond Entwistle, 18 min.)

Paminklai / Monuments (Redmond Entwistle, 30 min.) Socialinės vizijos / Social Visions (Redmond Entwistle, 15 min.)

19:15 „Vinis bate“ Michail Kalatozov (Nail in The Boot, 50 min.)

20:30 Kūryba mūsų akimis / The Creation As We Saw It (Ben Rivers, 15 min.) Šiaurės sostinė / The North Capital (Stephan Lugbauer, 40 min.)

19

S

15:00 Atvirukai (antroji karta) / Postcards (second generation) (Distruktur, 10 min.) Triangulum (Distruktur, 22 min.)

16:00 Atnašavimo amžius / The Century of Birthing (Lav Diaz, 355 min.)

 

x

x

x

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...