captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskelbti „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją už 2012-aisiais metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais bus tradiciškai apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją už 2012-aisiais metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais bus tradiciškai apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai.

Geriausio režisieriaus kategorijoje į metų apdovanojimą pretenduoja Artūras Areima – už spektaklių „Plėšikai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir „Julijus Cezaris“ (OKT – Vilniaus miesto teatras) režisūrą, Eimuntas Nekrošius – už spektaklio „Dieviškoji komedija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Meno fortas) režisūrą ir Jonas Vaitkus – už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras) režisūrą.

Teatro dailininko kategorijos pretendentai – Jonas Arčikauskas už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras) scenografiją, Adomas Jacovskis – už baleto „Tristanas ir Izolda“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) scenografiją, Gintaras Makarevičius – už spektaklio „Balta drobulė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) scenografiją ir Marta Vosyliūtė – už spektaklio „Kovos klubas“ („No Theatre“, Jaunimo teatras) scenografiją.

Muzikos spektakliui kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Vidmantas Bartulis – už muziką spektakliui „Teiresijo krūtys“ (Vilniaus teatras „Lėlė“), Antanas Jasenka – už muziką spektakliui „Katedra“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir Algirdas Martinaitis – už muziką spektakliui „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras), „Sheep Got Waxed“ – už muziką spektakliui „Kovos klubas“ („No Theatre“, Jaunimo teatras).

Geriausio pagrindinio vaidmens kategorijoje išskirti Rolandas Kazlas – už Dantės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Meno fortas), Valentinas Novopolskis – už Auklės vaidmenį spektaklyje „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras) ir Dainius Svobonas – už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Nepagrindinio vaidmens kategorijoje pretenduoja Saulius Bareikis – už Aklo smuikininko vaidmenį spektaklyje „Katedra“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), Saulius Čiučelis – už Franco vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ ir Simučio vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Tomas Rinkūnas – už Karlo vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Kasijaus vaidmenį spektaklyje „Julijus Cezaris“ (OKT, Vilniaus miesto teatras).

Operos meno srityje apdovanojimams pristatyti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai – Sandra Janušaitė už Tatjanos vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“ ir Merūnas Vitulskis už Lenskio vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“.

Operetės ir miuziklo kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai: Akvilė Garbenčiūtė – už Rouzės vaidmenį muzikiniame reviu „Zygfrydo Vernerio kabaretas“ ir Mindaugas Zimkus – už Barinkajaus vaidmenį operetėje „Čigonų baronas“.

Šokio meno srityje į apdovanojimą pretenduoja Inga Cibulskytė – už Izoldos vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), Petras Lisauskas – už vaidmenį spektaklyje „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ („Žuvies akis“) ir Agnija Šeiko – už spektaklio „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ choreografiją („Žuvies akis“).

Teatro vaikams kategorijoje gali būti apdovanoti vienas iš šių trijų spektaklių: „Gaidelis pinigautojas“ (Menų spaustuvė), „Brangusis atrakcionų parko dėde“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras) ir „Mozaika“ („Dansema“).

Lėlių ir objektų teatro srityje išskirti spektaklio „Meteo“ kūrybinė komanda (Vilniaus teatras „Lėlė“), Gintarė Radvilavičiūtė – spektaklio „Šalia“ dailininkė (Klaipėdos lėlių teatras) ir Julija Skuratova – spektaklio „Teiresijo krūtys“ dailininkė (Vilniaus teatras „Lėlė“).

Geriausiu jaunuoju menininku tapti pretenduoja: Šarūnas Datenis ir Antanas Dubra – už spektaklį „Gaidelis pinigautojas“ (Menų spaustuvė), Inga Jarkova – už Anės vaidmenį spektaklyje „Anė iš Žaliastogių“ (J. Miltinio dramos teatras) ir Ieva Triškauskaitė – už Beatričės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Meno fortas).

Lietuvių literatūros kūrinio sceninės interpretacijos kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja „Balta drobulė“ pagal Antano Škėmos romaną, inscenizacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė–Jurašienė (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Justino Marcinkevičiaus „Katedra“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos, „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras tradiciškai bus teikiami Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Lietuvos teatrų spektaklius vertino komisija – teatrologai Audronė Girdzijauskaitė, Vilma Janeliauskienė, Andrius Jevsejevas, Vlada Kalpokaitė, Rasa Vasinauskaitė, muzikologės Jūratė Katinaitė ir Veronika Janatjeva, šokio kritikė Vita Mozūraitė ir menotyrininkas Helmutas Šabasevičius (komisijos pirmininkas).

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...