Šiandien Vilniuje+18°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

Kas apmoka NATO šalių pratybas Lietuvoje?

2015-07-07 / 11:45 - LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Lietuva apmoka tik mažą NATO šalių pratybų išlaidų dalį, visas išlaidas padengia savo karius deleguojančios šalys. Taip sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų atstovas spaudai, vyresnysis leitenantas Andrius Dilda.  

Specialistas nerekomenduoja žaismingai mėtyti kūdikio į orą

2015-07-07 / 09:00 - Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt

Supurtyto kūdikio sindromas gali turėti itin skaudžių pasėkmių, perspėja Vaikų ligoninės neurochirurgas Ramūnas Raugalas. Jis atkreipia dėmesį, kad vaiko juokas, žaismingai jį mėtant į orą, ne visada reiškia jo džiaugsmą.

Dokumentinių filmų kūrėjas: objektyvią istoriją rašo su ja nebeturintys santykio

2015-07-06 / 17:42 - Richardas Jonaitis, LRT Opus laida „Švelnūs tardymai“, LRT.lt

Istorija tampa objektyvi tada, kai ją rašantis žmogus nebeturi su ja santykio, todėl nejaučia nuoskaudų ar džiaugsmo, įsitikinęs dokumentinių filmų kūrėjas, žurnalo „Biker Baltics“ redaktorius Rimas Bružas. Jo nuomone, objektyvios tremčių istorijos dar reikia palaukti.

L. Donskis: esu įsimylėjęs Vilnių tiesiog už jo grožį

2015-07-06 / 17:28 - Gerūta Griniūtė, LRT Klasikos laida „Muzikinis pastišas“, LRT.lt

Vilniuje dera dvi laisvės srovės – barokas ir džiazas, mano filosofas profesorius Leonidas Donskis. „Jeigu man reikėtų pasakyti, ką girdžiu Vilniuje, pasakyčiau, kad girdžiu visiškai fantastišką dermę barokinio miesto, labai gražaus itališko barokinio miesto, reto grožio miesto. Iš tikro, esu...

Laimės stovyklos įkūrėja: net 40 proc. savo laimės lemiame patys

2015-07-06 / 17:27 - Deividas Jursevičius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Net 40 proc. žmogaus laimės priklauso nuo jo paties, remdamasi atliktu tyrimu, teigia stovyklos „Laimės pradinė“ įkūrėja Anastasija Zemdliauskaitė. Dėl šios priežasties stovykloje 6–11 metų vaikai bus mokomi būti laimingi.

Psichologė: agresyviu vairavimu ir dideliais alkoholio kiekiais lietuviai naikina nuobodulį

2015-07-06 / 09:20 - Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo laida „Čia ir dabar“, LRT.lt

Lietuviai rizikingu elgesiu, pavyzdžiui, rizikingu vairavimu ar alkoholio vartojimu, bando panaikinti nuobodulį, kuris atsiranda dėl nuo mažens diegiamo požiūrio. Tuo įsitikinusi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Bendrosios psichologijos katedros lektorė dr. Aistė Pranckevičienė.

P. Geniušas: hiphopas užkabino vos išgirdus    

2015-07-05 / 17:02 - Richardas Jonaitis, LRT Opus laida „Švelnūs tardymai“, LRT.lt

Hiphopas užkabino po pirmos minutės dar 1991 m., jį pirmą kartą išgirdus Jungtinėse Amerikos Valstijose, prisimena pianistas Petras Geniušas ir juokauja, kad tuo metu Lietuvoje tapo vienu iš šio žanro populiarintojų. Jo tvirtinimu, visiškai kitokia situacija su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba...

M. Sadbu: sunku įsivaizduoti, kad blogiausio scenarijaus atveju ES nesuteiktų Graikijai pagalbos

2015-07-05 / 12:44 - Vita Ličytė, LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt

„Manau, kad Graikija labai sąmoningai naudoja siaubingos baigties scenarijų kortą, siekdama daryti dar didesnį spaudimą kreditoriams. Tai tikrai aukšto lygio lošimas kortomis“, – sako ekonomikos analitikas, „Financial Times“ apžvalgininkas Martinas Sadbu.

Austrijoje populiarėja neįprastos parduotuvės    

2015-07-05 / 11:06 - Daiva Trečiokaitė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Įsivaizduokite prekybos centrą, kuriame nėra jokių plastikinių maišelių: pasvertus agurkus dedame tiesiai į krepšį, duoną perkame popieriniame maišelyje, pieno įsipilame į daugkartinę stiklo tarą, o s ūrio  atpjaunama į mūsų atsineštą dėžutę. Šia nauja, aplinkai draugiška verslo idėja...
Masinis gyvūnų rūšių nykimas: tokio nebuvo nuo dinozaurų laikų

Masinis gyvūnų rūšių nykimas: tokio nebuvo nuo dinozaurų laikų           

2015-07-05 / 10:00 - Vaida Pilibaitytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Prasidėjus masiniam gyvūnų nykimui, galime netekti ir tų, kurie mums gyvybiškai reikalingi, teigia Australijos nacionalinio universiteto profesorius Willas Steffenas. Skaičiuojama, kad per pastaruosius 40 metų pasaulyje išnyko pusė iki tol gyvenusių žinduolių, o Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis pastebi,...
1 2 3 4 5 6 ... 252 253 254