Šiandien Vilniuje+18°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

Epidemiologė: Tadžikistano atvejis įrodė, kad atsisakyti skiepų negalima

2014-07-23 / 17:26 - Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt

Ligas sukeliantys virusai ir bakterijos ieško, kur galėtų tarpti, ir visada randa, todėl nesiskiepydami keliame pavojų ne tik sau, tvirtina Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė. „Paskutinis didelis protrūkis įvyko Tadžikistane. Ten mažų vaikų grupėse buvo nutraukti skiepai ir...

Kreiptis į darbo ginčų komisijas apsimoka – 80 proc. pareiškimų tenkinami    

2014-07-23 / 13:36 - Zenonas Gipiškis, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Antrus metus veikiančios darbo ginčų komisijos, kuriose dalyvauja darbo inspekcijos, darbdavių ir darbuotojų organizacijos atstovai, priėmė darbuotojams palankius sprendimus daugiau kaip trijuose ketvirtadaliuose šiemet išnagrinėtų bylų. Didžioji dauguma jų – dėl darbo užmokesčio mokėjimo pažeidimų.

R. Vilpišauskas: tik nuo valdžios priklausys, kaip Lietuvos žmonės žiūrės į eurą    

2014-07-22 / 19:17 - Edvardas Kubilius, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Lietuvos žmonių požiūris į eurą labai priklausys nuo to, kaip sklandžiai valdžia užtikrins naujos valiutos įvedimą. Taip teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas. Anot jo, valdžios institucijos neturėtų perlenkti lazdos, spausdamos verslą...

A. Butkevičius pasakė, kokio dydžio kompensacijos pensininkai sulauks šiemet    

2014-07-22 / 10:59 - LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Šiemet visa per krizę sumažinta pensija bus kompensuojama tiems, kurių kompensuojamoji dalis neviršija šimto litų, o likusi dalis bus kompensuojama per ateinančius dvejus metus, interviu LRT radijui sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Prezidentė: kaltieji dėl lėktuvo katastrofos turi keliauti į Hagos tribunolą (1)    

2014-07-22 / 07:12 - LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Europa pamina savo vertybes ir atsisako saugumo dėl pelno, o tai leidžia Rusijai veikti pagal principą „pirk ir valdyk“. Taip interviu LRT radijui teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prieš kelionę autostopu reiktų atlikti namų darbus    

2014-07-21 / 19:53 - Živilė Kropaitė, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Jei keliaujate į Vakarų Europą, rinktis kelionės autostopu tikrai neapsimoka, sako keliautojas Dainius Kinderis. Pasak jo, nuskristi ten – daug pigiau, o svečioje šalyje, bandydami stabdyti mašiną, galite turėti bėdų su vietos policija.
Ar tirpi kava nekenkia sveikatai?

Ar tirpi kava nekenkia sveikatai?         

2014-07-21 / 08:29 - LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Jokios cheminės medžiagos tirpios kavos gamyboje nėra naudojamos, todėl tirpios kavos poveikis sveikatai yra toks pats kaip paprastos kavos, sako KTU Cheminės technologijos fakulteto profesorius Rimantas Petras Venskutonis.

Pasijutę pikti arba išsekę, pasitikrinkite, ar organizmui netrūksta vitamino D    

2014-07-21 / 06:25 - Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt

Vitaminas D – oras, vanduo ir druska, tai mums būtina medžiaga, sako gydytojas endokrinologas Gintautas Kazanavičius. „Dažnai, kai pacientai kreipiasi dėl nuovargio, galvos svaigimo, galvojama, kad tai skydliaukės ar kitos bėdos, [...] netgi atliekamas magnetinis rezonansas. O galiausiai pasirodo, kad organizme visiškai...

Geofizikas: Mizarų krateryje prie Druskininkų mokslininkai ieškojo net deimantų    

2014-07-20 / 11:53 - Vaida Ražaitytė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Lietuvoje kol kas rasti du smūginiai krateriai, susiformavę, kai meteoritai atsitrenkė į Žemės paviršių. Tai Veprių krateris Ukmergės rajone bei Mizarų krateris prie Druskininkų, sako Lietuvos geologijos tarnybos vyriausiasis geofizikas Rokas Zamžickas. „Mizarų krateryje netgi buvo tiriamas galimas deimantų susidarymas, nes...

Kaip kregždžių lizdus apsaugoti nuo kiaunių?    

2014-07-20 / 11:00 - LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Būtent kregždžių lizdai ir juose esantys kiaušiniai arba jaunikliai dažniausiai nukenčia nuo kiaunių, o apsaugoti lizdus galima tik labai netradiciniais būdais, teigia gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
1 2 3 4 5 6 ... 118 119 120