101 metų indė laimėjo sprinto rungtį

101 metų senolė laimėjo aukso medalį šimto metrų rungtyje Naujosios Zelandijos Oklendo mieste vykstančiose Pasaulio veteranų žaidynėse. Indė Man Kaur atstumą įveikė per vieną minutę ir 14 sekundžių. Tiesa, reikia pasakyti, kad ji buvo vienintelė dalyvė kategorijoje „Šimtas metų ir daugiau“, praneša agentūra AFP.

„Man patiko, aš esu labai, labai laiminga“, – pasiekusi finišo liniją sakė senolė. Ji teigė ir toliau tęsianti savo sportinę karjerą. „Aš vėl dalyvausiu“, – kalbėjo M. Kaur, kuri pradėjo sportuoti tik prieš aštuonerius metus, kai jai buvo 93-eji. Nuo to laiko ji jau iškovojo 17 aukso medalių.

Pasaulio veteranų žaidynių pirmininkė Jennah Wootten sakė, kad indė įkūnija „sportas visiems-filosofiją“. O tai ir yra svarbiausia žaidynėse Oklende. Ji esą įkvepia kitus gyventi aktyvesnį gyvenimą ir sportuoti.

Nors 101-erių senjora buvo vienintelė savo amžiaus atletė sprinto rungtyje Oklende, ji nėra vienintelė šimtametė, daranti sportinę karjerą. 106 metų japonui Hidekichi Miyazaki priklauso 100 metrų bėgimo rekordas. Geriausias jo laikas yra 29,83 sekundės. 105 metų prancūzas Robertas Marchandas sausį pasiekė rekordą, savo amžiaus klasėje 22,5 km įveikęs per valandą.