• Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Graikija po A. Cipro atsistatydinimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Andrejus Kurkovas. Atvejis, kai naivu įtarti Rusijos spec. tarnybas

Ukrainos nacionalistinės partijos „Laisvė“ paskelbta „Pykčio diena“ (rugpjūčio 31 d.) baigėsi į parlamentą saugojusius milicininkus mestos granatos sprogimu. Sužeista daugiau kaip 100 žmonių, daugiausia milicininkų. Vienas karys žuvo nuo skeveldros, pataikiusios tiesiai į širdį. Kiti du mirė ligoninėje. Dar kelių Nacionalinės gvardijos karių būklė – sunki [rugsėjo 1 d. duomenimis – LRT.lt].

Mykolas Drunga. Europietiškasis solidarumas

Pradėkime nuo to, dėl ko visi sutinka. Turbūt niekas neginčys, kad „dabar padėtis tokia, kokios po Antrojo pasaulinio karo pabaigos dar nebuvo“, Vokietijos politiko, krikščionio demokrato Güntherio Oettingerio žodžiais tariant. „Tada turėjome neįtikėtinus pabėgėlių, iš savo namų išvarytųjų žmonių srautus. 

Linas Kojala. A. Lukašenka spjauna į V. Putiną ir gręžiasi į Europą?

Rytų fronte nieko naujo – taip galima apibūdinti tendencijas prieš spalio 11 dieną vyksiančius Baltarusijos prezidento rinkimus. Nepaisant Vakarų kritikos ir spaudimo, „paskutinio Europos diktatoriaus“ titulo („priklijuoto“ amerikiečių, bet, sąmokslo teorijų teigimu, pakurstyto iš Rusijos, kuri tuo stiprina savo, kaip demokratijos, įvaizdį) ir tolygiai augančios priklausomybės nuo Rusijos, Aleksandras Lukašenka pratęs 21 metus trunkantį valdymą ir išsilaikys poste penktai kadencijai iš eilės.

Laimantas Jonušys. Keblus skonio reikalas

Neseniai Vyriausybė patvirtino valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo planą. Jame įtrauktas ir Vilniaus Lukiškių aikštės sutvarkymas. Kodėl jau trečią dešimtmetį ši aikštė tebėra nesutvarkyta? Galima priežastis ta pati, dėl kurios iki šiol nesutvarkytos ir kai kurios kitos svarbios sostinės erdvės, o tos, kurios sutvarkytos ir kur pastatyti paminklai, kelia daugelio šventą nepasitenkinimą.