• Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Lietuvos Prezidento rinkimai

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Mykolas Drunga. Rusijos prezidento pasirinkimai ir jų kaina

Pietų Vokietijos dienraštis „Süddeutsche“ rašė, jog Vladimiras Putinas turi tris pasirinkimus. Pirma, jis gali greit įžygiuoti į rytinę Ukrainą, kad ją, kaip ir Krymą, prisijungtų. Bet tai būtų rizikinga, nes  tuo Rusija vienareikšmiškai prisiimtų agresorės vaidmenį, ir tai ją pavojingai izoliuotų. Dėl to, anot dienraščio, V. Putiną gal labiau vilios antrasis variantas: jis tol sukinės dujų čiaupus, didins pasienio pulkus, rengs provokacijas ir lauks Ukrainos suirimo iš vidaus, kol bent rytinė jos dalis beveik pati nukris jam į sterblę.

Andrejus Kurkovas. Velykų stebuklai Ukrainoje

Velykų naktį iš šeštadienio į sekmadienį prie įvažiavimo į Slaviansko miestą Donecko srityje įvyko Velykų stebuklas. „Neginkluoti taikūs piliečiai“ – separatistų atstovai, saugoję patikros punktą kelyje į miestą – atrėmė didžiulės kovotojų gaujos, atvykusios keturiais visureigiais, puolimą. Taip pat kulkomis suvarpė ir iki pelenų sudegino dvi priešo mašinas.

Libertas Klimka. Apie svarbiąsias balandžio šventes

Trečioji diena po šv. Velykų yra vadinama Ledine, ja tradiciškai užsibaigdavo didžioji pavasario šventė. Kaime niekas dar nepuldavo prie darbų; mat tikėta, kad tada ledai vasarojų iškaposią. Dar reikia pailsėti, sukaupti jėgų nelengviems pavasario darbams.

Rūta Vainienė. Vargas dėl mažų kainų?

Jei jūsų paklausčiau, ar norite, kad kiltų kainos, kad dar daugiau reikėtų mokėti už šildymą, elektrą ir vandenį, už pieną, mėsą ir bulves, ką jūs pagalvotumėte? Erzinu, provokuoju, nusišneku? Ką begalvotumėte, bet faktas yra toks – tuo metu kai dauguma lietuvių baiminasi, kad kitais metais įvedus eurą kainos pakils, Europos politikai sprendžia visai priešingą „problemą“ – jie kovoja su per mažomis kainomis.