Šiandien Vilniuje+12°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po Rusijos invazijos

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Libertas Klimka. Baltijos šalių mokslo istorikų konferencijos – sektinas bendradarbiavimo pavyzdys

Ši savaitė prasidėjo linksmu mokyklinio varpelio tilindžiavimu. Palydime jaunąją kartą į mokyklą su gražiausiomis viltimis apie ten įgysimas ne tik žinias bei gebėjimus, bet ir labai naudingas sociume savybes.

Mykolas Drunga. Neviltį mažinantys poslinkiai Europoje?

Po jau birželį išrinkto Europos Komisijos prezidento Jean-Claude Junckerio šeštadienį baigta formuoti Europos vadovų trijulė. Europos Vadovų Tarybos pirmininku išrinktas Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, o Europos Sąjungos užsienio politikos įgaliotine – Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini. Ką  apie tai rašo užsienio spauda? Nuomonės tikrai skirtingos.

Rūta Vainienė. Dainuojanti, Rožių ir Oranžinė

Kažkada buvome draugiškos broliškos respublikos: Lietuva, Gruzija ir Ukraina. Atrodė, po anos sąjungos griūties, ir po Dainuojančios, Rožių ir Oranžinės revoliucijų turėjome dar labiau suartėti. Net supanašėti – pagal ekonominės gerovės lygį. Juk visur – lyg ir rinkos ekonomika, lyg ir – nebe socializmas. O juk nesupanašėjome, Lietuva – akivaizdžiai priekyje, Ukraina – tik kelio pradžioj.

Vaidas Jauniškis. Vasaros klystkeliai. Mirtis Veisiejuose

Tą vasarą kaip ypač gražią ir karštą savo atsiminimuose mini Celine‘as, Zweigas ir kiti XX a. Europos literatūros kūrėjai. Michaelio Haneke „Baltame kaspine“ finaliniuose baltai juoduose kadruose taip pat stovi nokūs javai, laukiantys pjautuvų. Jų gavo sočiai, ir ne viena gamta.