Šiandien Vilniuje+13°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po Rusijos invazijos

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Virginijus Savukynas. Kokių merų mums reikia?

Artėja savivaldos rinkimai. Ir pagaliau pirmą kartą merus rinksime tiesiogiai. Prisiminu, jog šią idėją aktyviai aptarinėjau jau 2001, 2002 metais. Ir prisimenu prieštaravimus. Pagrindiniai argumentai buvo tokie: nesame pasiruošę, per daug neatsakinga suteikti valdžios žmogui, už kurio gali nebūti partijos kontrolės.

Mykolas Drunga. Kas bus po Škotijos referendumo?

Daug kas Europoje, jau nekalbant apie pačią Škotiją, pajuto palengvėjimą, škotams savo referendume 55 procentais balsų prieš 45 pasisakius už pasilikimą Didžiojoje Britanijoje – taigi, už Anglijos, Šiaurės Airijos, Škotijos ir Velso sąjungos išlaikymą. Taip rašė Vakarų spauda.

Vytautas Dumbliauskas. Nedidelių pokyčių ženklai

Prieš dvi savaites komentare klausiau, kiek toli eis agresyvumo pasauliui neslepiantis V. Putino režimas. Paminėjau dvi viešojoje erdvėje sklandančias versijas. Pagal pirmąją Ukrainos užimti Kremlius neketina, Donbasas jam reikalingas tik kaip priemonė versti Ukrainos valdžią elgtis paklusniai. Pagal antrąją versiją Ukraina yra tik pradžia, Kremlius sieks susigrąžinti įtaką visoje buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje, o po to skelbs karą visam anglosaksiškam pasauliui.  

Selemonas Paltanavičius. Netrukdykime tauriesiems elniams kelti vestuvių

Sakykite, ar svajojote apie tokį rudenį, koks dabar supa mus? Žinoma, tokia graži svajonė tikrai turėjo išsipildyti. Nors matėme jau pirmas nedrąsias šalnas, tačiau mums vis tiek mieliausias rytas, kai teka saulė, kai pakyla į giedrą dangų. Temperatūra, žiūrėk, dar pasiekia 20 laipsnių šilumos, ir, jei negelstantys medžių lapai, galvotume apie vasarą.