Šiandien Vilniuje+31°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Mykolas Drunga. Ko trūksta Vakarų ekonomikai?

Kas negerai su Vakarų pasaulio ekonomikomis ir netgi su pačiu ekonomikos mokslu? Taip šiandien klausia 2006 m. Nobelio ekonomikos premijos laureatas, amerikietis Edmundas Phelpsas ir atsako: tai priklauso nuo to, apie ką kalbame – ar apie gerovę, ar apie teisingumą?

Rūta Vainienė. Nuo „bomžpakio“ iki pilno grūdo

Įsivaizduokite, kad esate nepasiturintis žmogus ir jums valstybė nori skirti paramą. Kokia forma norėtumėte ją gauti – pinigais ar kokiomis nors prekėmis, pavyzdžiui – maisto produktais? Neabejoju, kad absoliuti dauguma jūsų atsakytų – žinoma pinigais, o už juos įsigytume prekių, kurių labiausiai reikia. Iš tikro, parama pinigais yra pati universaliausia ir neutrali. Pats žmogus, o ne valdžios institucija sprendžia, kaip gauti pinigai bus panaudoti, todėl nelieka vietos korupcijai ir tiekėjų privilegijavimui.

LRT RADIJAS, LRT.lt

Linas Kojala. Kazachstanas – ne Boratas, o Trumano šou

Turbūt visi prisimena didžiulio populiarumo visame pasaulyje sulaukusią kino komediją apie Kazachstano žurnalistą Boratą. Filmo siužete pagrindinis veikėjas keliauja į Jungtines Amerikos Valstijas bei keistomis manieromis glumina vietos gyventojus. Tuo pačiu jis pristato Kazachstaną kaip pusiau laukinę valstybę, kurioje žmonės gyvena lūšnose be vandens, prekiauja moterimis ir kankina žydus.

Ramūnas Bogdanas. Balsavimo dėl tribunolo vetavimas Rusijos negelbsti nuo smūgio reputacijai

Ketvirtadienio balsavimas JT Saugumo Taryboje buvo sužlugdytas Rusijai pasinaudojus veto teise prieš Malaizijos pateiktą bei kitų šalių paremtą rezoliuciją įsteigti tarptautinį tribunolą dėl skrydžio MH17 numušimo virš Donbaso 2014 m. liepos 17 d.