Šiandien Vilniuje-1°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po neramumų atsinaujinimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Laimantas Jonušys. Šiuolaikinė barbarybė – islamo šešėlis

Islamas – taiki religija, o dauguma musulmonų nepritaria terorizmui Alacho vardu. Šitaip Europa buvo įtikinėjama po „Charlie Hebdo“ redakcijos išžudymo Paryžiuje. Ar šis teiginys teisingas? Be abejo, teisingas, bet problemų su šiandienine musulmonų gyvensena ir mąstysena yra kur kas daugiau, negu pasauliui norėtųsi, negu kartais siekiama pavaizduoti.

Mykolas Drunga. Jei politika bejėgė, kas kenčia ir kas lieka?

Antradienio  rytą Vokietijos radijas „Deutschlandfunk“ pranešė, jog kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pareikalavo greitai baigti kovas rytinėje Ukrainoje. Abu politikai pažymėjo, jog dabartinė prievartos veiksmų eskaliacija kelia didžiulį nerimą. F. Hollande`as, be to, atskirai kalbėjosi ir su Rusijos prezidentu V. Putinu.

Libertas Klimka. Vandenyje senovės lietuviai „apgyvendino“ mitines būtybes

Sausio pabaiga – jau pats metas šaltukui spustelti. Tada gerokai sustorėtų ledinis ežerų šarvas. Nuo savo svorio įlinktų, juk ledas yra plastiškas; aplink eketes sutamsuotų išsiliejęs vanduo. Senoviškuose mediniuose runų kalendoriuose ši sausio pabaigos gamtos išdaiga pažymėta tokia vingiuotos linijos atkarpėle. Dar sakoma, kad tai laikas, kai šaltiniai ima garuoti.

Mykolas Drunga. Kada diskriminacija gali būti pateisinama

Pastarųjų savaičių diskusijos parodo, kokia vis dėlto svarbi yra tolerancijos vertybė. Tik ją reikia teisingai suprasti. Tolerancija nereiškia, kad priimame viską ir bet ką. Reikia atsirinkti. Tačiau kokiu pagrindu? Akivaizdu, kad be sveiko proto, dorovės ir saiko čia neapsieisime.