EURO 2016: suvedę reikalus su Vokietijos rinktine prancūzai – finale

Ketvirtadienio vakarą 67 tūkst. žmonių talpinančiame Marselio „Stade Velodrome“ stadione įvyko antrasis 2016 metų Europos futbolo čempionato pusfinalis. Čempionato šeimininkai prancūzai įveikė Vokietijos rinktinę rezultatu 2:0 ir sekmadienį su Portugalijos vienuolike susitiks finale.
O. Giroud (kairėje) ir A. Griezmannas (dešinėje). Sipa/Scanpix nuotr.

Pirmajame kėlinyje komandos pasižymėjo ypač aktyviu žaidimu, rengė pavojingas atakas į priešininkų vartus. Vokiečiai kontroliavo kamuolį du trečdalius laiko ir kėlinys buvo besibaigiantis nerezultatyviai.

Tačiau per teisėjo pridėtą laiką (45+2 min.) vokiečių vienuolikės kapitonas Bastianas Schweinsteigeris sužaidė ranka ir suteikė prancūzams progą spirti 11 m baudinį, kurį prancūzų puolėjas Antoinas Griezmannas sėkmingai realizavo ir išvedė savo komandą į priekį 1:0.

72-ąją minutę vėl sužibėjo A. Griezmannas ir palaidojo vokiečių viltis žaisti čempionato finale.

Nors vokiečiai baltos vėliavos nekėlė iki rungtynių pabaigos, pergalę rezultatu 2:0 šventė Prancūzijos rinktinė.

Čempionate žiba Prancūzijos puolimo trejetas – rezultatyviausias čempionato žaidėjas su 6 įvarčiais yra Antoine`as Griezmannas, o po tris kartus kamuolį į varžovų vartus pasiuntė Olivier Giroud bei Dimitris Payet. Vieną įvartį dar pridėjo ir Paulis Pogba, o iš viso vienuolikė pelnė 13 įvarčių.

Startinės komandų sudėtys:

Vokietija: Manuelis Neueris, Benediktas Howedesas, Jonasas Hectoras, Jerome`as Boatengas, Joshua Kimmichas, Bastianas Schweinsteigeris, Emre Canas, Julianas Draxleris, Toni Kroosas, Mesutas Ozilas, Thomasas Mulleris.

Prancūzija: Hugo Llorisas, Bacary Sagna, Laurentas Koscielny, Patrice`as Evra, Samuelis Umtiti, Paulis Pogba, Blaise`as Matuidi, Moussa Sissoko, Antoine`as Griezmannas, Dimitri Payet, Olivier Giroud.

Prieš šio vakaro rungtynes vokiečių vienuolikės treneris Joachimas Lowas, vertindamas varžovų pajėgumą, teigė, kad „atakuodama Prancūzijos rinktinė visada yra labai lanksti ir tai sukuria didelį spaudimą – ne tik baudų aikštelėje, bet ir aikštės viduryje su Paulu Pogba ir Blaise Matuidi. Jie išnaudoja suteiktas progas ir trys prancūzų puolėjai užimą aukštas vietas rezultatyviausiųjų sąraše. Jie atakuos labai agresyviai, jie yra šeimininkai ir jų atakos iki šiol buvo labai geros – tai jų stiprybė“.

J. Lowo manymu, norėdami įveikti prancūzus, vokiečiai turi žaisti  ir gintis vieningai bei padėti vieni kitiems. Sunkumų gali kelti tai, kad aikštėje nepasirodys Matsas Hummelsas, Sami Khedira and Mario Gomezas, tačiau treneris 100 proc. tiki juos pakeisiančiais žaidėjais ir daug vilčių deda į Bastianą Schweinsteigerį.

Didžiuosiuose  čempionatuose Prancūzijos rinktinė nėra įveikusi vokiečių nuo 1958 m. Tuo tarpu vokiečių pergale (1:0) baigėsi šių vienuolikių susitikimas 2014 m. pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

LRT sporto žurnalisto Šarūno Mazalo specialios laidos būsimoms rungtynėms apžvelgti įrašą žiūrėkite čia.