Čempionato netikėtumas: islandai eliminavo Anglijos vienuolikę

Dėl paskutinio kelialapio į ketvirtfinalį pirmadienio vakarą Nicos stadione į kovą stojo Anglijos ir debiutantės Islandijos rinktinės. Pergalę rezultatu 2:1 šventė islandai.

Vos prasidėjus rungtynėms, islandų vartininkas neleistinai pargriovė Rahhemą Sterlingą baudos aikštelėje ir teisėjas iš Slovakijos paskyrė vienuolikos metrų baudinį.

Anglijos rinktinės puolėjas Wayne`as Rooney realizavo baudinį ir išvedė savo komandą į priekį jau 4-tąją rungtynių minutę.

Visgi jau kitos atakos metu islandai išlygino rezultatą po taiklaus komandos gynėjo Ragnaro Sigurdssono smūgio (6-oji minutė).

Po praleisto įvarčio anglai aktyviai rengė pavojingas atakas prie Islandijos vienuolikės vartų, tačiau tai paliko spragas gynyboje, kuriomis pasinaudojo islandų puolėjas Kolbeinnas Sigthorssonas ir 18-ąją minutę taikliu smūgiu nuginklavęs Anglijos vartų sargą Joe Hartą išvedė islandus į priekį.

Po patirto šalto dušo anglai siekė perimti rungtynių kontrolę, tačiau abi rinktinės keitėsi nerezultatyviomis atakomis ir į rūbines išsiskirstė esant vieno įvarčio islandų pranašumui.

Antrame kėlinyje anglai rengė daugiau atakų ir siekė išlyginti rezultatą, bet ramiai besigynę islandai buvo neįveikiami. Mačas baigėsi rezultatu 1:2.

Islandų džiaugsmas ir anglų nusivylimas.

Islandų ketvirtfinalio etape laukia šeimininkės Prancūzijos rinktinė.

Prieš šio vakaro rungtynes anglų vienuolikės treneris Roy Hodgsonas teigė, kad mačo rezultatai bus svarbūs pirmiausia jam asmeniškai ir, aišku, visai komandai bei šaliai. „Mes norime likti turnyre, mes esame pakankamai geri tam, bet mes turime pradėti rodyti rezultatus“, – sakė R. Hodgsonas. Vertindamas islandų komandą R. Hodgsonas teigė, kad islandų charakteris, ryžtas ir sugebėjimas išgyventi sunkumus bus pagrindinis veiksnys jų pasirodyme.

LRT sporto žurnalisto Šarūno Mazalo specialios laidos būsimoms rungtynėms apžvelgti įrašą žiūrėkite čia.