Kroatai parodė, ką gali: ispanų futbolininkai nugalėti

Prancūzijoje vykstančio Europos futbolo čempionato trečiojo turo rungtynėse D grupėje Kroatijos rinktinė 2:1 įveikė nugalėtojos titulą ginančią Ispanijos komandą.

Ispanų ir kroatų rungtynės tik prasidėjusios vyko be atvangos: ispanai nieko nelaukė ir jau 7 min. išsiveržė į priekį, po puikių Davido Silvos ir Cesco Fabregaso perdavimų kamuolį į tuščius vartus iš labai arti nukreipė Alvaro Morata.

Visgi pačioje pirmo kėlinio pabaigoje kroatams pavyko išlyginti rezultatą: po tikslaus Ivano Perišičiaus perdavimo iš krašto Nikola Kaliničius pataikė į Ispanijos komandos vartus.

Rezultatas galėjo pakrypti ispanų naudai, kai 72 minutę rungtynėms teisėjavęs olandas Bjoernas Kuipersas paskyrė abejotiną 11 metrų baudinį į kroatų vartus. Prie kamuolio stojusio Sergio Ramoso smūgį atrėmė Danijelis Subašičius.

Tokių įvykių įkvėpti kroatai 88 min. sugebėjo persverti rezultatą savo naudai: Ivanas Perišičius pasižymėjo greitos kontratakos metu smūgiu į artimąjį kampą – 2:1.

Pergalė kroatams (7 tšk.) leido užimti pirmąją vietą D grupėje. Ispanai su 6 taškais liko antri.

Rezultatas:

Kroatija – Ispanija 2:1

7' Alvaro Morata (0:1)

44' Nikola Kaliničius

88' Ivanas Peršičius

Starto sudėtys:

Kroatija: Danijelis Subašičius, Marko Pjaca, Tinas Jedvajus, Vedranas Čorluka, Darijo Srna, Ivanas Perišičius, Šime Vrsaljko, Ivanas Rakitičius, Milanas Badeljis, Marko Rogas, Nikola Kaliničius.

Ispanija: Davidas de Gea, Jordis Alba, Sergio Ramosas, Gerardas Pique, Juanfranas; Andreas Iniesta, Sergio Busquatesas, Cescas Fabregasas, Nolito, Alvaro Morata, Davidas Silva.