EURO 2016 šeimininkai įveikė Rumunijos rinktinę

Europos futbolo čempionatas nacionaliniame Prancūzijos stadione „Stade de France“ prasidėjo Prancūzijos–Rumunijos rinktinių rungtynėmis. Nacionalinių rinktinių susitikimas baigėsi rezultatu 2:1.
Scanpix nuotr.

Pirmąjį čempionato įvartį pelnė šeimininkų komandos žaidėjas Olivieras Giroudas. Futbolininkas 58-tą minutę, pasinaudojęs rumunų vartininko klaida, pasiuntė kamuolį į vartus.

65-tą minutę, po Bogdano Stancu sėkmingo 11 m baudinio, Rumunijos nacionalinė rinktinė išlygino rezultatą.

89-tą minutę Dimitri Payetas smūgiu iš už baudos aikštelės ribų nuginklavo Rumunijos vartininką.

Rungtynių eiga:

Pirmąjį rungtynių kėlinį drąsiai pradėjusi Rumunijos rinktinė aktyviai rengė atakas. Po pakelto kampinio prie Prancūzijos vartų Bogdanas Stancu turėjo puikią progą išvesti savo komandą į priekį, tačiau smūgiavo tiesiai į prancūzų vartininką Hugo Llorisą. Kėlinio eigoje iniciatyvą į savo rankas perėmė prancūzai, kurie daugiausia Antoine Griezmanno, Paulo Pogba ir O. Giroudo pastangomis surengė kelias grėsmingas atakas. Tačiau iki kėlinio pabaigos nė vienam futbolininkui aikštėje nepavyko pasižymėti.

Antrasis kėlinys prasidėjo keliomis Rumunijos rinkinės pavojingomis atakomis, tačiau 58-tą minutę O. Giroudas, po rumunų vartininko Cipriano Tatarusanu klaidos, įmušė pirmąjį čempionato įvartį. Po mažiau nei dešimties minučių, Patrice Evra baudos aikštelėje pargriovus Nicolai Stanciu, buvo paskirtas 11 m baudinys į Prancūzijos vartus. Baudinį realizavo Bogdanas Stancu ir išlygino rungtynių rezultatą. Kurį laiką nė viena komanda nerodė savo pranašumo, visgi 89-tą minutę Dimitri Payetas smūgiu iš už baudos aikštelės ribų nuginklavo Rumunijos vartininką ir atnešė pergalę Europos futbolo čempionato šeimininkams.

Rungtynių apžvalga (rusų k.):

Starto sudėtys:

Prancūzija: H. Llorisas, B. Sagna, L. Koscielny, A. Rami, P. Evra, N. Kante, B. Matuidi, P. Pogba, A. Griezmannas, D. Payetas, O. Giroudas.

Rumunija: C. Tatarusanu, C. Sapunaru, D. Grigore, V. Chirichesas, R. Ratas, O. Hobanas, M. Pintilii, N. Stanciu, A. Popa, B. Stancu, F. Andone.

LRT sporto žurnalisto Šarūno Mazalo specialios laidos būsimoms rungtynėms apžvelgti įrašą žiūrėkite čia.

Visas čempionato rungtynes bei specialias laidas stebėkite LRT eteryje ir internetu specializuotame LRT.lt portale.