Šiandien Vilniuje+6°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po Aukščiausiosios Rados rinkimų

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Andrius Jakučiūnas. Mirties bausmė – kaltę nustačius „iš akies“

Pastaraisiais metais kaip nuodingos strėlės viršum Lietuvos lėkė vis naujos ir naujos žudikų maniakų pakelėse prievartaujamų ir žudomų mergaičių SMS žinutės, o mūsų teisėtvarkos pareigūnai tik bejėgiškai blaškėsi po kraštą, pagal melagingus žudikų parodymus ieškodami aukų kūnų.

Vygantas Vareikis. Mintys prieš Kalėdas

„Per Kalėdas – karaliai visi./Maistprekyboj drėgmė ir grūstynės./Dėl chalvos ir kakavos rūsy/Prie prekystalio vyksta kautynės:/Žmonija, apkrauta ryšuliais <...>/Mandarinų bei menkės kvapai,/cinamono, spyglių ir degtinės./Sumaištis ir chaosas per spūstį,/o takus į Betliejų užpustė.“

Jurijus Andruchovyčius. „Grad“, „Tornado“, „Uragan“ ir chimerinis karas

Norėčiau jums truputį daugiau papasakoti apie kai kuriuos konflikto, kurį pas jus dažniausiai vadina „Ukrainos krize“, aspektus. Man rodos, aplink šį konfliktą, kaip ir jo viduje, yra be galo daug dalykų, apie kuriuos jūs beveik nieko nežinote.

Vaidas Jauniškis. Mūsų šventinė pagonybė

Mes, būdami paskutiniai Europos pagonys (ir kažin ar tuo labai jau verta didžiuotis), per savo amžių jau kelintąsyk stebime vienų stabų saulėlydžius ir kitų patekėjimus. Regime, kaip postamentai keičia ant jų stovinčius, kaip imperatorių prospektai tampa kunigaikščių ir prezidentų nuosavybe, o okupacinių armijų gatvės virsta savanorių plentais. Privatizacija eina ir per laiko ašį, kai vienų šventes keičia identiškos, bet jau kitų šventės.