Šiandien Vilniuje+14°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po Rusijos invazijos

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Vykintas Pugačiauskas. Ukraina: vieneriems metams tiek pokyčių netgi per daug

Rusijos prezidentas pasiekė pergalę Ukrainoje ir prieš Vakarus. Vladimiras Putinas gavo netgi daugiau, negu galėjo tikėtis, tačiau tai bemaž viskas, ką galima pasiekti. Dabar žaidimas virsta ilgalaikiu, kur svarbiausias dalykas bus strateginė kantrybė, ir neaišku, ar Rusija čia turės pranašumą.

Mykolas Drunga. Ar masiniai protestai įsižiebs visoje Kinijoje?

„Iš tiesų Honkonge dažniausiai labai jauni žmonės, dalyvaudami demonstracijose už laisvų rinkimų teisę, reikalauja tik įgyvendinti tai, kas šios ypatingos kinų administracinės zonos statute jau ir taip įrašyta: viena šalis, dvi sistemos“, – teigė Berlyno dienraštis „Tagesspiegel“. Tačiau yra ir kitas svarbus aspektas.  

Rūta Vainienė. Iš kokios balos tas dosnumas?

Valdžia mestelėjo dosnumo. Net nelaukdama Naujųjų, nuo spalio pakėlė minimalią algą iki 1035 litų. Nuo Naujųjų nežino, ar dar kels, bet visko gali būti. Kitais metais pakels ir pensijas, vidutinė senatvės pensija didės maždaug 3,5 lito. Ir kompensacijas pensininkams mokės, 90 milijonų litų šiemet, po 180 milijonų per ateinančius dvejus metus. Nuo kitų metų didina ir ligos pašalpas, už 3–7 ligos dienas mokės nebe 40 proc., o 80 proc. susirgusiojo vidutinio darbo užmokesčio.

Selemonas Paltanavičius. Pajūriu rudenį praplasnoja milijonai paukščių

Na štai, esame visai kitokiame rudenio laike, nes naktis pralenkė dieną ir dabar visi mes vis giliau nirsime į tamsą. Tris mėnesius truks šis procesas, ir bus prarastos dar beveik penkios valandos šviesos. Iš kur tiek jos imsime? Ogi iš ten pat – iš gamtos.