Šiandien Vilniuje+30°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Vaidas Jauniškis. Valstybės šimtmetis: stalo etiketas

Jeigu jums būtų pasiūlyta išvardyti asociacijas, kurias kelia žodžių junginys „Lietuvos valstybė“, spėčiau, kad sąrašas taptų visai dzenbudistiškas, t.y. apimantis tiek daug ir kartu beveik nieko, kas galėtų būti priskirta tik šiam žodžių junginiui. Nuo mūsų kolektyvinės istorijos iki labai asmeninės patirties, nuo vietos, iš kurios galima laisvai išvažiuoti ir į ją laisvai sugrįžti (o tai taip pat valstybingumo ženklai), iki erdvės, įpareigojančios istorinėmis praeities pergalėmis.

Mykolas Drunga. Amerikoje vis dar nedraudžiama kitoniškai mąstyti

Liepos 4-oji – Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybės diena. Ta proga siūlome susipažinti su konservatyvaus Vašingtono žurnalisto Patricko J. Buchanano tekstu, rodančiu, jog Amerikoje vis dar galima laisvai skelbti didžiai kontroversiškas mintis. 

Julita Varanauskienė. Kaip neišleisti juodai dienai numatytų atsargų per saulėtas atostogas?

Kai kalbame apie santaupas, daugelis žmonių sako taupantys, „kad būtų pinigų dėl visa ko“. Tokiu būdu tarsi į vieną krūvą suplaka ir pinigus, reikalingus susidoroti su galimais, bet neplanuotais nemalonumais, ir pinigus, kurių gali prireikti iš anksto nesuplanuotiems, bet maloniems pirkiniams.

Ramunė Sotvarė-Šemetienė. Graikams šokas geriau už bizūną su riestainiu

Daugiau nei pusė – anapus skurdo ribos. Ekonomikos skrydis žemyn ir dar didesnis nedarbas. Į  bevertę ir nuvertėjančią vietos valiutą konvertuotos sąskaitos,  o tai iš esmės reiškia  lėšų nusavinimą, negrąžintas būsto paskolas, nesumokėtas sąskaitas. Visa tai nutiko ne Graikijoje. Bet jau poryt  gali prasidėti būtent čia.