Šiandien Vilniuje+18°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po Rusijos invazijos

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Vytautas Dumbliauskas. Nedidelių pokyčių ženklai

Prieš dvi savaites komentare klausiau, kiek toli eis agresyvumo pasauliui neslepiantis V. Putino režimas. Paminėjau dvi viešojoje erdvėje sklandančias versijas. Pagal pirmąją Ukrainos užimti Kremlius neketina, Donbasas jam reikalingas tik kaip priemonė versti Ukrainos valdžią elgtis paklusniai. Pagal antrąją versiją Ukraina yra tik pradžia, Kremlius sieks susigrąžinti įtaką visoje buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje, o po to skelbs karą visam anglosaksiškam pasauliui.  

Selemonas Paltanavičius. Netrukdykime tauriesiems elniams kelti vestuvių

Sakykite, ar svajojote apie tokį rudenį, koks dabar supa mus? Žinoma, tokia graži svajonė tikrai turėjo išsipildyti. Nors matėme jau pirmas nedrąsias šalnas, tačiau mums vis tiek mieliausias rytas, kai teka saulė, kai pakyla į giedrą dangų. Temperatūra, žiūrėk, dar pasiekia 20 laipsnių šilumos, ir, jei negelstantys medžių lapai, galvotume apie vasarą.  

Mykolas Drunga. Ar Škotijai reikia visiškos nepriklausomybės nuo Anglijos?

Šįkart – paskutiniai pasvarstymai pasaulio spaudoje prieš ketvirtadienį Škotijoje vyksiantį referendumą dėl atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos. Nuomonės skirtingos, bet labiau krypsta požiūrio, kad Škotijai visiška nepriklausomybė būtų pragaištinga, link.

Libertas Klimka. Vienuolio Mendelio žirniai

Ruduo – tai metas, kai žmogus gali pasidžiaugti gamtos dosnumu, užsiaugintu derliumi. Prieš 150 metų rudens derlius buvo labai reikšmingas kukliam vienuolyno sodininkui Gregorui Johanui Mendeliui. Svarbus jis ir visai žmonijai, nes tiesė kelius į modernųjį biologijos mokslą, tą jo dalį, kurią šiandien vadiname genetika.