Šiandien Vilniuje-2°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po Rusijos invazijos

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Mykolas Drunga. Per didelė turtų nelygybė kenkia ūkio augimui

„Kadaise didelis nepasitenkinimas dėl ekonominės nelygybės buvo būdingas tik politiškai kairiesiems. Dabar didėjantis plyšys tarp pasiturinčių ir vargstančių kelia rūpesčio plačiam spektrui įvairaus nusiteikimo žmonių“, – teigia ekonomikos apžvalgininkas, politologas Bruce’as Stokes’as žurnale „Foreign Policy“. Kokios to priežastys ir ką daryti?

Tomas Janeliūnas. Sostų karai

Tiesioginių merų rinkimų Lietuvoje išties reikėjo. Visų pirma, žinoma, reikėjo rinkėjams. Sociologai ir politologai seniai kalba, kad žmonėms patinka matyti konkrečius vardus ir veidus, o ne beveides partijas. Tad merų rinkimai turėtų gerokai pagyvinti ir būsimus savivaldos tarybų rinkimus kitas metais.

Ramūnas Terleckas. Nuo „tarybinės“ iki triušių

Krymo aneksijos, karo Ukrainoje fone, rusiškos propagandos intensyvėjimo metu kyla vis daugiau diskusijų, kaip derėtų elgtis demokratiškoms visuomenėms. Bandyti riboti tą propagandą, ignoruoti, diskutuoti ar atsakyti kontrpropaganda? Manau, kiekvienas mūsų šiandien dar gali rinktis ir užimti tam tikrą poziciją.

V. Laučius. Kvailumas kaip gyvenimo norma. Kuo mes naudingi Rusijai

Nieko nepadarysi: žmogus kartais ima ir nusišneka. Galima gūžtelėti pečiais ir išmintingai nekreipti dėmesio arba tiesiog nuleisti juokais.