Šiandien Vilniuje+15°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po prezidento rinkimų

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

A. Matonis: karas dabar vyksta ne tik dėl Ukrainos laisvės, bet ir visos Europos saugumo

Pirmiausiai noriu pareikšti savo asmeninį solidarumą su Ukraina,  kovojančia už teisę į nepriklausomą nuo kaimyno malonės valstybingumą. Aš visiškai sutinku su Ukrainos parlamento vadovo Oleksandro Turčinovo pozicija, kad karas dabar vyksta ne tik dėl Ukrainos laisvės, bet ir visos Europos saugumo. Ir, žinoma, pirmiausiai – saugumo tų, kurie yra artimoje kaimynystėje su dabartiniu agresoriumi prieš Ukrainą, ir palyginti neseniai išsivadavo iš pusę šimtmečio trukusios jo okupacijos, kaip buvo trijų Baltijos valstybių atžvilgiu, ar tik sąlyginio suverenumo būklės, kuriai buvo pasmerktos daugelis kitų Rytų ir Vidurio Europos tautų, priverstų atlikti Maskvos marionečių vaidmenį.

Leonidas Donskis. Baltijos kelio stebuklas

Baltijos kelias, kuris įvyko prieš 25-erius metus, man regis, buvo vienas iš labai svarbių europinių įvykių. Gal šiandien mums atrodo, kad jis yra truputėlį paženklintas ano meto dalykų, kurie senstelėję. Gal mums atrodo, kad čia esama pernelyg sentimentalaus prisirišimo prie fakto, kad žmonės susikibę rankomis nuo Talino iki Vilniaus žymėjo ir šventė savo solidarumą. Mums šiandien atrodo, kad būtų beprasmybė kartoti tokius dalykus. Bet iš tikrųjų bandau mintimis nusikelti į tą laikotarpį ir suvokiu, kad tai, kas įvyko, buvo stebuklas.  

Mykolas Drunga. Kad Baltija liktų laisvės jūra

„Baltijos kelias“ primena mums tai, kad pasiekus jo tikslą, atgavus valstybės nepriklausomybę, liko paeiti dar toliau – ją įtvirtinti ir apginti nuo priešų, o tai gali būti kur kas sunkesnis kelio gabalas. Vienas tokių priešų įsikūnijęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino asmenyje.

Marius Laurinavičius. Ar sutiktume mokėti už Ukrainos nepriklausomybę?

Pradėsiu nuo gana keistai nuskambėti galinčio klausimo: ar mums svarbi Ukrainos nepriklausomybė?