Šiandien Vilniuje+11°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po Rusijos invazijos

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Selemonas Paltanavičius. Netrukdykime tauriesiems elniams kelti vestuvių

Sakykite, ar svajojote apie tokį rudenį, koks dabar supa mus? Žinoma, tokia graži svajonė tikrai turėjo išsipildyti. Nors matėme jau pirmas nedrąsias šalnas, tačiau mums vis tiek mieliausias rytas, kai teka saulė, kai pakyla į giedrą dangų. Temperatūra, žiūrėk, dar pasiekia 20 laipsnių šilumos, ir, jei negelstantys medžių lapai, galvotume apie vasarą.  

Mykolas Drunga. Ar Škotijai reikia visiškos nepriklausomybės nuo Anglijos?

Šįkart – paskutiniai pasvarstymai pasaulio spaudoje prieš ketvirtadienį Škotijoje vyksiantį referendumą dėl atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos. Nuomonės skirtingos, bet labiau krypsta požiūrio, kad Škotijai visiška nepriklausomybė būtų pragaištinga, link.

Libertas Klimka. Vienuolio Mendelio žirniai

Ruduo – tai metas, kai žmogus gali pasidžiaugti gamtos dosnumu, užsiaugintu derliumi. Prieš 150 metų rudens derlius buvo labai reikšmingas kukliam vienuolyno sodininkui Gregorui Johanui Mendeliui. Svarbus jis ir visai žmonijai, nes tiesė kelius į modernųjį biologijos mokslą, tą jo dalį, kurią šiandien vadiname genetika.

Rūta Vainienė. Maratonas, balvonas ir komendanto valanda

Sekmadienį Vilniaus senamiesčio svečiams ir gyventojams teko patirti komendanto valandos nuožmumą. Vilniuje vyko graži šventė – bėgimo maratonas, todėl nuo 9 ryto nežinomam laikui buvo uždaryti absoliučiai visi įvažiavimai ir išvažiavimai į didžiąją senamiesčio dalį. Kaip kokiame Leningrado blokados žiede blaškėsi automobiliai lietuviškais ir užsienio numeriais, tikėdamiesi rasti bent vieną galimybę išvažiuoti. Matyt dar daugiau automobilių norėjo į senamiestį įvažiuoti. Tokios galimybės tiesiog nebuvo.