Šiandien Vilniuje+23°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

R. Valatka. Sodiečiai rūmuose

Kas valdo Lietuvą? Šis klausimas pastaruosius dvidešimt metų skambėjo ne kartą. Atsakymai – skirtingi, tik labai retai jie – teigiami.

R. Terleckas. Vytautas Didysis ir Vytautas Vigelis

„Lietuvos žinių“ žurnalistė Jurga Tvaskienė pabandė rasti priežastį, kodėl iki šiol nėra sukurtas didelės apimties lietuviškas istorinis filmas, kad ir apie Vytauto Didžiojo pergales, ar apie partizanų žygdarbius. Bandymų būta, tačiau visi jų iš esmės baigėsi šnipštu.

Mykolas Drunga. Europa turi gelbėti bėgančius nuo teroro, karų, skurdo

Viena didžiųjų Europos problemų – ką daryti su šimtais ar net tūkstančiais į jos krantus atplaukiančių, prieglobsčio ir pagalbos maldaujančių bėglių? Jei padėtis tuose kraštuose, iš kurių atplūsta, greitai nepagerės, šie žmonės iš laikino prieglobsčio prašančiųjų taps ilgam Europoje apsigyventi norinčiais imigrantais.

Libertas Klimka. Astronomo P. Slavinskio 220-ąją gimimo sukaktį pažymint

Trylika džentelmenų, susirinkę 1820 m. Londone, nutarė įkurti Karališkąją astronomų draugiją. Tarp jų buvo vienintelis svetimšalis, Petras Slavinskis (1795–1881), prisistatymo metu kalbėjęs  apie senąjį Vilniaus universitetą ir jame įkurtą observatoriją. Kas buvo šis jaunuolis, taip drąsiai įsiterpęs tarp žinomiausių mokslo pasaulyje astronomų?