Šiandien Vilniuje+20°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Malaizijos lėktuvo katastrofa Ukrainoje

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Mykolas Drunga. Brazilų pamoka: ne tik improvizuoti, bet ir planuoti

Prie karštų, tačiau tikrai ne ištisai ir perdėm tragiškų šios vasaros poslinkių priklauso ir 2014 m. pasaulio futbolo čempionatas. Štai keli politologo Leonardo Pazo samprotavimai apie renginį, kuris „mums, brazilams, buvo itin įdomus“. Jo pastabas tik ką išspausdino svetainė „openDemocracy“.

Ramunė Sakalauskaitė. Tremtinio sindromas

Vis įsibėgėjant karui Ukrainoje, jo sustabdymo planuose Lietuva nedalyvauja. Nematoma nei pasaulio politikų dėmesį patraukiančių saliamoniškų į taiką vedančių iniciatyvų, nei šalies lyderių darbų ar bent pareiškimų, vertų užsienio žiniasklaidos antraščių.

Selemonas Paltanavičius. Skruzdėlės ore sušoko savo šokius

Išlydime liepą, stovime prie paties rugpjūčio slenksčio. Lietuvoje vasara – karšta.  Mes, kaip ir kasmet, stebimės tokiais jos orais ir esame pasiruošę tvirtinti, kad ko jau ko, bet tokių karščių anksčiau nėra buvę, gal tik labai seniai. Kokia trumpa žmogaus atmintis!  

Libertas Klimka. Didvyriškoji Vilniaus 1794 m. gynyba

Prisiminkime didvyrišką laisvės gynybą, vykusią Vilniuje prieš 220 metų. Tai pirmojo sukilimo prieš rusų valdžią, siekiant atgauti beprarandamą Abiejų Tautų Respublikos nepriklausomybę, įvykiai.