Šiandien Vilniuje+8°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Mykolas Drunga. Koks yra genocido apibrėžimas?

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės savaitėmis įvairiose pasaulio šalyse prisimenami su masinėmis žudynėmis susiję įvykiai. Tad dabar yra tinkamas metas iš arčiau pasižiūrėti į kai kurias opias sąvokas. Antai „tautžudystė“ arba „genocidas“. Mūsų pagrindinis svarstymų šaltinis – „Journal of Genocide Research“.

R. Sakalauskaitė. Iš J. Brodskio Lietuvos

Lietuvos nepriklausomybės 25-mečio minėjimai suteikia progą atsigręžti į baigiamus pamiršti laikus. Žodžio korupcija tuomet niekas nežinojo, blokados mėnesiais džiaugsmo suteikdavo kartą per dvi savaites butuose atsirasdavęs karštas vanduo, o gatvės naujienos plisdavo belaukiant atvažiuojančios šiukšlių mašinos.

Vykintas Pugačiauskas. Rytų partnerystė: laukia „išlikimo“ susitikimas

Neliko nė mėnesio iki dar vieno Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Rygoje, ir su kaupu pildosi niūrūs vieno iš jo šeimininkų žodžiai, kad tai bus partnerystės „išlikimo“ susitikimas.

Selemonas Paltanavičius. Jei ruošiatės į gamtą, nepamirškite metalinių pinigėlių

Lietuvoje – pavasaris. Jau net neskaičiuojame kelintas. Vienas buvo ankstyvasis, paskui – net keletas gana vėsių. Dabar prasideda šiltasis, švelnusis jo metas. Iš tikrųjų pavasaris yra vienas vienintelis, o jo charakteris mums gali būti ne visada suprantamas. Tačiau tai – mūsų, o ne pavasario problema.