Šiandien Vilniuje+13°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po prezidento rinkimų

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Libertas Klimka. Ką gandrai per Šv. Baltramiejų išsineša

Paskutinė rugpjūčio savaitė gamtoje tikrai nuspalvinta besibaigiančios vasaros nuotaika. Kaip sako priežodis: „Rugpjūčio pabaigoje vasara pasisuka į rudenį“. Todėl šis laikas vadinamas ir nuorudeniu arba parudene; tada gamta atkelia vartus rudeniui.

Rimvydas Valatka. Kai Hanibalas prie vartų

Artėjančio rudens pranašas jau seniai yra ne tiek atvėsęs oras, net ne artėjanti rugsėjo pirmoji, kuri, mažėjant šalyje vaikų apskritai greit taps anachronizmu, kiek skambūs televizijų naujo sezono pristatymai.

Tomas Janeliūnas. Kitokia partija

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) patvirtino, kad yra tik savo kiemo partija. Priimant ją į valdančiąją daugumą, partijai buvo suteikta galimybė tapti nacionalinio lygmens politine jėga. Vis dėlto ambicijos, o gal sąmoningas siekis būti vien tik destabilizuojančiu veiksniu, parodė, kad ši partija nebuvo ir nėra tam pasirengusi.

Audrius Matonis: karas dabar vyksta ne tik dėl Ukrainos laisvės, bet ir visos Europos saugumo

Pirmiausia noriu pareikšti savo asmeninį solidarumą su Ukraina,  kovojančia už teisę į nepriklausomą nuo kaimyno malonės valstybingumą. Aš visiškai sutinku su Ukrainos parlamento vadovo Oleksandro Turčinovo pozicija, kad karas dabar vyksta ne tik dėl Ukrainos laisvės, bet ir visos Europos saugumo. Ir, žinoma, pirmiausiai – saugumo tų, kurie yra artimoje kaimynystėje su dabartiniu agresoriumi prieš Ukrainą, ir palyginti neseniai išsivadavo iš pusę šimtmečio trukusios jo okupacijos, kaip buvo trijų Baltijos valstybių atžvilgiu, ar tik sąlyginio suverenumo būklės, kuriai buvo pasmerktos daugelis kitų Rytų ir Vidurio Europos tautų, priverstų atlikti Maskvos marionečių vaidmenį.