Šiandien Vilniuje-2°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po neramumų atsinaujinimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Libertas Klimka. Vandenyje senovės lietuviai „apgyvendino“ mitines būtybes

Sausio pabaiga – jau pats metas šaltukui spustelti. Tada gerokai sustorėtų ledinis ežerų šarvas. Nuo savo svorio įlinktų, juk ledas yra plastiškas; aplink eketes sutamsuotų išsiliejęs vanduo. Senoviškuose mediniuose runų kalendoriuose ši sausio pabaigos gamtos išdaiga pažymėta tokia vingiuotos linijos atkarpėle. Dar sakoma, kad tai laikas, kai šaltiniai ima garuoti.

Mykolas Drunga. Kada diskriminacija gali būti pateisinama

Pastarųjų savaičių diskusijos parodo, kokia vis dėlto svarbi yra tolerancijos vertybė. Tik ją reikia teisingai suprasti. Tolerancija nereiškia, kad priimame viską ir bet ką. Reikia atsirinkti. Tačiau kokiu pagrindu? Akivaizdu, kad be sveiko proto, dorovės ir saiko čia neapsieisime.

Ramūnas Bogdanas. B. Obama pasakė pirmą kalbą kaip šluba antis

Prezidentas Barackas Obama antradienį pasakė savo šeštą metinę kalbą ir pirmą kalbą kaip šluba antis. XVIII a. Londono biržoje taip vadindavo bankrutavusį akcininką. Amerikoje šluba antimi XIX a. pradėjo vadinti politikus, dirbančius jiems likusį terminą, kai jau išrinktas įpėdinis. 

Vytautas Dumbliauskas. Kodėl sustiprėjo karo veiksmai Rytų Ukrainoje?

Kodėl suintensyvėjo karo veiksmai Rytų Ukrainoje? Ukrainiečių kariškiai praneša, kad Rusijos kariuomenė puola ne tik Donecko oro uosto, bet praktiškai visomis kryptimis. Tuo būdu visos kalbos, kad žiemos metu karo veiksmai bus tik rusenantys, liko panašios į muilo burbulus. Vėl vyksta aršūs mūšiai, žūsta ne tik kariškiai, bet ir civiliai gyventojai.